Atrakcje Zakopanego

Zakopane jest zimową stolicą naszego kraju usytuowaną na samym południu polski w woj. małopolskim. Od wielu lat urzeka turystów. Miasto samo w sobie jest atrakcją z słynnym w całej Polsce promenadą zwaną Krupówkami, klasyczną zabudową, wszędobylskim folklorem, tak niepowtarzalnym i atrakcyjnym dla przybyszów z dalszych regionów.

Apartament w górach

Źródło: http://villamare.com.pl/
Efektowne położenie powoduje, że Zakopane to bardzo dobry oraz sprawdzony punkt wypadowy w Tatry, świetne miejsce relaksu zarówno zimą, jak również latem. Przecudowne, romantyczne doliny tatrzańskie, zachwycające, górskie jeziora i pięknie ośnieżone szczyty gór.

Wszystko to każdy obieżyświat przyjeżdżający do Zakopanego ma na wyciągnięcie ręki, ale ma to również swe negatywy – rzadko bywa w tej okolicy cicho oraz spokojnie, zatem trampowie uwielbiający ustronne miejsca winni wybrać inne sąsiednie miejscowości. Aktywny odpoczynek w Zakopanem to przede wszystkim łańcuchy górskie.

Większa część osób przybywa do Zakopanego, aby wybrać się na górskie – opinie na nasz temat – szlaki lub spacerek po jednej z tatrzańskich kotlin. To właśnie magia Tatr przyciąga tutaj tak mnogie grono urlopowiczów. Nie wszyscy jednak chcą dzień w dzień chodzić w góry, nie wszyscy również mają tak wiele sił. Mimo to zdołamy spędzić czynnie czas w inny sposób z korzyścią dla dobrej kondycji i nastroju. Poniżej nieco propozycji czynnego relaksu poza trasami górskimi. Sprawdź link: .

Całkiem atrakcyjna propozycją na czynny i zdrowy sposób spędzenia czasu może być jazda konna. Konie to cudowne zwierzęta, dość powiedzieć, że hipoterapia wpływa na szeroki spektrum ludzkich zmysłów. Pomaga korygować postawę, normuje napięcie, doskonali koordynację czy orientację w przestrzeni.

Hotel w Zakopanym

Autor: LTB Sp. z o.o.
Źródło: VipTurystyka.pl
Atrakcyjną propozycją dla w wyższym stopniu wprawnych może być jazda w terenie lub też 2 – 3 dniowe konne rajdy po prześlicznych okolicach Podhala. Kolejną propozycją może być jazda na rowerze po wielu wyznaczonych w tym celu szlakach.

Nie czekaj zatem, już dzisiaj wprowadź w przeglądarkę frazę: Kościelisko apartamenty albo apartamenty Zakopane (względnie Zakopane apartamenty) by uzyskać całe mnóstwo ciekawych propozycji i przyjemnie spędzić czas w kultowym miejscu, zasmakować smacznej, oryginalnej kuchni góralskiej i podziwiać cudne górskie krajobrazy. Możesz również, po prostu wejść na stronę: .