Zastosowanie busoli i manierki w przeróżnych sytuacjach

Busola magnetyczna to modne urządzenie magnetyczne, jakie wykorzystuje się do wyznaczania bieguna magnetycznego. Busola wyposażona jest w igłę magnetyczną, podobnie jak na przykład kompas.Mnogość ludzi myli busolę z kompasem, niemniej są to dwa różne urządzenia. Busola jest bardziej rozbudowana aniżeli kompas, dlatego jest również znacznie wygodniejsza w użyciu. Busola posiada również urządzenia celownicze, takie jak muszka oraz szczerbinka, mało tego posiada również lusterko oraz linijkę. Busola niewątpliwie będzie niezwykle przydatna dla osób, jakie nieraz podróżują czy też lubią przeróżnego rodzaju wyprawy czy też biwaki.

wyprawa górska

Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com
Pożądane byłoby wtenczas posiadać przy sobie kompas albo właśnie busolę. Mimo tego, iż są to inne urządzenia, to zasada działania jest taka sama. Busolę zdołamy znaleźć w wielu sklepach online, które oferują sprzęt i akcesoria survivalowe. Do wyboru mamy różne modele i rodzaje busoli, w związku z tym przed kupnem pożądane byłoby poznać się z kilkoma z nich. Dzięki temu będziemy mieć pełne przekonanie, iż kupimy busolę, jaka z pewnością będzie nam odpowiadać i okaże się praktyczna w terenie.

Równie użyteczna zdoła okazać się manierka (taka jak ta).

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej wypożyczalnia nart białka tatrzańska na ten wątek – informacje będą na pewno niesamowicie fascynujące, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Manierki używano już w minionych czasach, kiedyś były one ciągłym wyposażeniem myśliwych, żołnierzy bądź pasterzy. Manierki to nieduże naczynia, najczęściej mieszczące 2 litry płynów, jakie wykonane są z twardego materiału. Manierki mogą mieć różne kształty – okrągłe, kwadratowe i inne. Różnorodność manierek jest bardzo duża. Plusem manierki bezsprzecznie jest to, że charakteryzuje się ona wyjątkową, nadzwyczaj dobrą trwałością i wytrzymałością. Oryginalne manierki z dawnych czasów zdołamy teraz ujrzeć w muzeach, jeżeli jednak sami chcielibyśmy zaopatrzyć się w taką manierkę, zobaczmy jaki asortyment oferują sklepy online.

Sklepy internetowe z akcesoriami turystycznymi oraz survivalowymi często w swojej ofercie mogą posiadać manierki. Jeśli często podróżujemy bądź jesteśmy miłośnikami wypraw survivalowych, to zamiast manierki możemy zaopatrzyć się także w bukłaki na wodę bądź piersiówki. Manierki są z nimi częstokroć mylone, aczkolwiek są to całkiem inne rzeczy. Oczywiście do wyboru posiadamy też nowocześniejsze butelki oraz bidony na wodę, też takie, które mają oczyszczający filtr. To powoduje, że możemy czerpać wodę nawet z jeziora czy też kałuży, albowiem żadne bakterie oraz wirusy nie przedostaną się poprzez taki filtr.