Zapraszamy do wciąż nieodkrytej wschodniej Europy

Spora część mieszkańców naszego kraju na wczasy jedzie w zachodnie albo południowe części kontynentu. Ciężko zrozumieć, czemu taką małą popularnością cechują się takie kierunki jak Ukraina. Kraje za wschodnią granicą mają do zaoferowania masę wyjątkowych atrakcji.

Najbliżej dostać się na Ukrainę. Obowiązkowym punktem dla każdego turysty jest urokliwy Lwów, stare miasto, które jeszcze przed Drugą Wojną Światową należało do Polski i było jednym z większych centrów życia kulturalnego. Przed początkiem Mistrzostw Europy w 2012 roku Lwów został gruntownie odświeżony, zatem dzisiaj prezentuje się naprawdę rewelacyjnie. Innym miejscem, które warto odwiedzić, jest miasto stołeczne – Kijów. To okazała metropolia, położona nad szerokim i dostojnym Dnieprem.

Ten tekst Ci się podoba? Zatem odszukaj serwis, który posiada zbliżone dane na omawiany wątek – one również będą wciągające.

W Kijowie najważniejszą atrakcją jest długi deptak, który prowadzi do Majdanu Niezależności, miejsca, na którym prawię dekadę temu trwały potężne manifestacje Ukraińców.

wycieczka do Moskwy

Autor: Ana Paula Hirama
Źródło: http://www.flickr.com

W Rosji obowiązkowe do zwiedzenia są dwie metropolie – stolica oraz Petersburg. Nie mamy tu tyle miejsca, by dogłębnie przedstawić wszelkie słynne miejsca w tych ośrodkach miejskich, dlatego zapraszamy do zakupienia przewodnika, w którym są one omawiane.To, o czym trzeba pamiętać, jeśli organizujesz trasę do kraju Puszkina, to naturalnie wizy do Rosji . Musisz je otrzymać na długo przed startem. Wszelkie konieczne dane znajdziesz na stronach WWW rosyjskich placówek dyplomatycznych i polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wizy na Białoruś także obowiązują i zdobyć je jest ciężej, ponieważ kraj ten cechuje się autorytarnym ustrojem (więcej w tym temacie: ).

Aktualnie dostęp do najnowszych wiadomości jest bardzo istotny, więc przeczytaj wpis z serwisu (https://www.uannynowytarg.pl/BLOG,17), ponieważ mówi on o pokrewnej sprawie.

Dobrą wiadomością jest to, że jadąc na Ukrainę nie musimy załatwiać wiz – konieczny jest tylko ważny paszport.

Oferty wycieczek do Kaliningradu najprościej jest znaleźć w gdańskich biurach podróży. Obowiązującą ofertę takich agencji znajdziesz, kiedy do Google wpiszesz frazę „biuro podróży Gdańsk”.