Z jakiej przyczyny w rodzime góry udajemy się nie tylko zimą, ale również w trakcie letnich miesięcy

Pasjonaci górskich spacerów już teraz zastanawiają się, gdzie spędzić letni czas, czyli jednym wyrazem nadchodzące wakacje 2015. Można oczywiście powtórnie udać się do Zakopanego, ale wiadomo, tam urlopowiczów jest tak dużo, że nie każdy pragnie długo oczekiwany urlop spędzić w takim właśnie zakątku. W takim wypadku warto rozważyć te mniej znane miasteczka usytuowane w ojczystych górach.

wędrówki górskie

Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
Zawziętym fanom górskich ścieżek i pozostałych rozrywek dostępnych jedynie w górach możemy z całą odpowiedzialnością zaoferować przynajmniej kilkudniowy pobyt w Szczyrku.Jeżeli ktoś udaje się nad rodzime morze, to pogody wybrać nie jest w stanie. Deszcz i niska temperatura mogą zepsuć długo wyczekiwany urlop, bo przecież nad Bałtyk zazwyczaj jedziemy po to, aby smażyć się na plaży i popływać w wodzie. Sytuacja ma się trochę odmiennie, kiedy decydujemy się na wypad w góry – tutaj pogodę niezwykle trudno przewidzieć, lecz niewielki deszczyk na pewno nie przegoni wycieczkowiczów z górskich ścieżek. Co najwyżej panoramy będą mało malownicze. Dlatego część osób już na wiosnę szuka dla siebie pensjonatu i wpisuje w internet hasło noclegi w Szczyrku.

Pogoda zawsze będzie niewiadomą, ale na szczęście górskie miasta oferują także i inne atrakcje poza rzeczonymi w tym miejscu wycieczkami w góry. Jeśli synoptycy zapowiadają gwałtowne nawałnice, to lepiej wolny czas przeznaczyć na zwiedzanie Brennej (popularna strona). Można nawet już w fazie poszukiwań wybrać zabytkowy pensjonat, czyli wystukać na klawiaturze bezprzewodowej hasło Szczyrk noclegi w niewspółczesnym budynku. Na szczęście dla amatorów nowoczesności znajdą się i miejsca noclegowe w awangardowo wyposażonych apartamentach.

wędrówki górskie

Autor: Björn S…
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby wakacje 2015 mogły zostać mile zapamiętane, organizowanie wyjazdu trzeba rozpocząć odpowiednio wcześniej. Czasem wypady odłożone na ostatnią chwilę także okazują się zupełnie udane, lecz nie ma powodu, aby o udanej podróży miał decydować ślepy los. Lepiej zorientować się w propozycji noclegów, aby później nie przepłacać. A dodatkowo zastanówmy się nad tym, co będziemy robić, kiedy pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Jak już wcześniej podkreśliliśmy, wyjazd w góry [przyrządy zjazdowe] w żadnym razie nie musi oznaczać wysokogórskich wycieczek. Równie dobrze możemy odwiedzić sąsiednie miasta, na przykład na jeden dzień wyjechać do Bielska-Białej i zobaczyć, co mieszczą tamtejsze muzea i koniecznie spróbować smaków miejscowej kuchni.