Z jakiej przyczyny tak fajnie jest czytać książki? Bo to magia!

Nikogo chyba nie dziwi to, że zarówno osoby młodsze jak i starsze coraz częściej sięgają po dobry film, równocześnie oddalając się od dobrej literatury. Dziś rzadko kiedy można zauważyć pasjonatów książek, których bez reszty pochłania czytany bestseller. Niewielkiego zainteresowania literaturą można dopatrywać się w wielu przyczynach. Po pierwsze dużą rolę odgrywają w tym procesie rodzice, którzy z powodu małej ilości czasu wolnego ze względu na codzienne zobowiązania, nie poświęcają własnym pociechom odpowiedniej ilości czasu i przez to w niewielkim stopniu przyczyniają się do rozbudowywania ich wyobraźni, przede wszystkim poprzez czytanie.

czytanie książek

Autor: Herbert Guedes
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym problemem jest wciąż rozrastający się rynek kinematografii, który przyciąga coraz więcej miłośników. Łatwo zaobserwować, że już większość obowiązkowych lektur szkolnych doczekało się własnej ekranizacji co powoduje, że uczniowie nawet nie myślą o przeczytaniu lektury, a przecież świat fantazji jest tak urozmaicony. Czytając możemy przenieść się do innego świata, wyobrazić sobie postacie, miejsca i wszystkie opisane elementy. Dzięki temu poszerzamy swoją wyobraźnię i zagłębiamy się w wymyślony świat. Nie można powiedzieć, że nie istnieje książka, która byłaby w stanie nas zainteresować.

stos książek

Autor: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku dostępna jest naprawdę pokaźna liczba pozycji książkowych, wiec każdy znajdzie coś dla siebie.

Bez strachu – zobacz link na stronie (https://ilustris.pl/produkty/tekstylia/torby-wodoodporne,2,8127), który kieruje do podobnej witryny. Znajdziesz na niej dające do myślenia posty w odniesieniu do omawianego tu tematu.

Możemy wyróżnić wiele rodzajów literatury, dla przykładu można wymienić: przygodowe, science-fiction, dokumentalne, biografie, dzienniki, paranormalne romance, kryminały, poradniki, psychologiczne, na faktach, romanse oraz młodzieżowe. Przy tak dużym wyborze, ciężko odpowiedzieć sobie na pytanie co warto przeczytać? Moje ulubione to m.in.: .

Jest kilku znanych i cenionych autorów, których wiele pozycji książkowych okrzyknięto bestsellerami. Jedną z przedstawionych osobistości jest Stephen King, uznany za mistrza horroru i literatury grozy. Swoją przygodę z pisaniem zaczął już jako młody chłopak, a pomimo, że dziś osiągnął już wiek 66 lat, w dalszym ciągu pisze i wydaje książki, które zyskują wielki podziw. W przeciągu swojej wieloletniej kariery opublikował około 65 książek i 25 komiksów.

Pomimo tego jego fani czekają na następne historie napisane przez swego mistrza. Do najbardziej znanych dzieł Kinga zalicza się między innymi: „Ręka mistrza”, „Blaze, saga „Mroczna wieża”, Zielona Mila”, „Bezsenność, „Misery”, „Christine” i oczywiście „Lśnienie”. O światowej sławie tego pisarza i popularności jego fantazyjnych historii, świadczy to, że wiele pozycji książkowych doczekała się ekranizacji i przyciągnęła do kin prawdziwe tłumy jego zwolenników.

Pamiętajmy, że książki to skarbnica wiedzy i nieograniczonej fantazji, więc dlaczego nie skorzystać i nie zanurzyć się w ich świecie?