Pobyt w górskiej okolicy będzie nie tylko genialnym odpoczynkiem

Pobyt w górskiej okolicy będzie nie tylko genialnym odpoczynkiem
W Góry Izerskie wybiera się coraz większa liczba turystów, dlatego też jest tam podwyższany standard, jeśli chodzi o miejsca, w których można zarezerwować miejsce do spania. Pensjonaty oferują noclegi góry izerskie w dość niskich cenach wystarczy tylko dobrze poszukać. W okolicach Gór Izerskich znajdziemy luksusowe hotele i niewielkie pensjonaty i tylko od zasobności naszego portfela zależy to gdzie będziemy chcieli nocować.

Continue reading “Pobyt w górskiej okolicy będzie nie tylko genialnym odpoczynkiem” »

Spędź aktywnie długi weekend

Spędź aktywnie długi weekend
Od czasów powstania I Rzeczpospolitej aż do rozbiorów a później w okresie II Rzeczypospolitej stanowiliśmy państwo wielonarodowe. Od wielu wieków stanowiliśmy mozaikę wielu nacji a od 1569 roku państwem oficjalnie sfederowanym, łączącym w jednym organizmie państwowym 2 dawne księstwa, które do tej daty łączyła jedynie unia personalna. Od początku więc byliśmy jakbyśmy to nazwali obecnie krajem etnicznie zróżnicowanym. Tak było aż do pierwszej połowy dwudziestego wieku, niezależnie od niekorzystnych zmian politycznych jakie w przeciągu tych stuleci nasze państwo spotykały. Dopiero Druga Wojna i okres tuż po niej położyły temu stanowi rzeczy kres.

Continue reading “Spędź aktywnie długi weekend” »

Zastosowanie busoli i manierki w przeróżnych sytuacjach

Zastosowanie busoli i manierki w przeróżnych sytuacjach
Busola magnetyczna to modne urządzenie magnetyczne, jakie wykorzystuje się do wyznaczania bieguna magnetycznego. Busola wyposażona jest w igłę magnetyczną, podobnie jak na przykład kompas.Mnogość ludzi myli busolę z kompasem, niemniej są to dwa różne urządzenia. Busola jest bardziej rozbudowana aniżeli kompas, dlatego jest również znacznie wygodniejsza w użyciu. Busola posiada również urządzenia celownicze, takie jak muszka oraz szczerbinka, mało tego posiada również lusterko oraz linijkę. Busola niewątpliwie będzie niezwykle przydatna dla osób, jakie nieraz podróżują czy też lubią przeróżnego rodzaju wyprawy czy też biwaki.

Continue reading “Zastosowanie busoli i manierki w przeróżnych sytuacjach” »

Jak dobrać właściwe buty trekkingowe?

Jak dobrać właściwe buty trekkingowe?
Należyte obuwie trekkingowe to podstawowy sprzęt każdego turysty górskiego. Nie jest je bezproblemowo wybrać, przede wszystkim kiedy to weźmiemy pod atencję mnogość fasonów, przeróżne wielkości, materiały i rodzaje podeszwy. Powinny być właściwe do wykorzystania zarówno w okresie letnim jak i zimową porą. Ważne znaczenie ma wygoda używania. Jak więc wybrać te właściwe?

Continue reading “Jak dobrać właściwe buty trekkingowe?” »