Wymarzone wczasy

Długie piaszczyste plaże, stara cywilizacja, urokliwe wsie, urzekająca pustynia, uzdrowiska wschodniego wybrzeża i w niczym im nie ustępująca wyspa w sercu Morza Śródziemnego – Djerba, proponująca wachlarz wodnych sportów – to Tunezja od swej najlepszej strony!

Serdeczni ludzie zamieszkujący obszar o bogatym uformowaniu terenu, począwszy od zalesionych gór a szczegóły pod tym łączem skalnik.pltakże wybrzeży po oazy oraz pustynie. Prócz tego pełna zbytku architektura mauretańska – spowita atmosferą tajemniczości i okrucieństwa fenicka Kartagina a (więcejo tym> polecana strona)także poetyczne rzymskie ruiny. Tunezja jawi się nam jako wyśnione miejsce na odetchnięcie.

Wczasy last minute

Źródło: iiimillenium.pl

W największym stopniu imponującym zabytkiem Tunezji jest ogromny amfiteatr w El-Dżemie, stanowiący świadectwo wspaniałości rzymskiej Afryki jak także kunsztu jej architektów, przywołujący wspomnienia krwawych bójek gladiatorów i pokazów z udziałem agresywnych zwierząt.

Tunezja jest państwem do jakiego podróżnicy jeżdżą szczególnie w czasie tak zwanego wysokiego sezonu, to znaczy zaczynając od czerwca, aż do września (chociaż tak naprawdę sezon trwa w tej okolicy od maja do listopada). Najogromniejsze spiekoty występują w miesiącach letnich i jeszcze wrzesień. W owym czasie musimy liczyć się z olbrzymią falą turystów z różnych zakątków świata, zalewających wybrzeża, centra miast a także oblegającą największe tunezyjskie muzea.

Począwszy od października aż do listopada można się spodziewać przejściowych opadów deszczu, natomiast od stycznia do kwietnia – choć jest w dalszym ciągu cieplutko (16-20 stopni ) – deszcz pada nieomalże każdego dnia. W okresie zimowo-jesiennym, wakacje w Tunezji najlepiej zaplanować na wysepce Dżarba, na której klimat jest łagodny, natomiast woda dość ciepła.

Wyjazd wakacyjny

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com
Udając się do Tunezji nie można zapomnieć o zabraniu ze sobą olejków z dużymi filtrami UV (często zdarzają się wśród urlopowiczów oparzenia słoneczne a także przegrzania), nakrycia głowy jak też okulary przeciwsłoneczne także winny być standardowym wyposażeniem. Zabierzmy także ze sobą obuwie do pływania, ażeby ustrzec się pokaleczenia się w trakcie wypoczynku na plaży, a również lekkie odzienia z naturalnych włókien.

Najlepiej wakacje w Tunezji planować już z początkiem roku, jednakże wakacje w ofercie last minute także mogą być atrakcyjną ofertą nie wyłącznie dla spóźnialskich.