Wybierasz się w góry? Odwiedź Karpacz

Góry Stołowe

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl
O wczasach myślimy cały rok. Gdy długie pochmurne godziny nam dokuczają, chwytamy za katalogi agencji turystycznych i patrzymy na piękne obrazki. Zazwyczaj są to bajkowe landszafty z lazurowym morzem w tle. Od lat największą popularnością obdarzamy urlopy za granicą , w słynnych ośrodkach. Wybieramy Grecję, Włochy, Egipt,a także Tunezję, czy Turcję. Przyzwyczailiśmy się do błogiego lenistwa na plaży i tylko w ten sposób widzimy idealny urlop.

Karkonosze

Autor: hr.icio
Źródło: flickr.com

Może jednak warto skusić się na coś innego? Zmieńmy nasze zasady i wyruszmy na wakacje w góry. Nasz kraj nie jest w stanie zachwycić atrakcyjnym wybrzeżem, przede wszystkim przez kapryśną aurę. Z kolei naszym górom niczego nie możemy zarzucić. Można przeżyć wyjątkowe chwile pośród majestatycznych wzniesień. Góry są malownicze i zajmujące nie tylko w zimie, kiedy zjeżdżamy po ośnieżonych stokach. Też w lecie możemy ciekawie spędzić tu czas.

Jeżeli targają nami jakieś wątpliwości, rozeznajmy się wśród znajomych. Na pewno ktoś zaproponuje nam uroczy hotelik, w którym dobrze wypoczniemy. Noclegi w górach to wyjątkowa okazja, by odkryć zwyczaje tutejszych mieszkańców. Regionalny wystrój schronisk pomoże nam dobrze poczuć wyjątkową atmosferę, jaka panuje w górach. Mamy możliwość spróbować regionalnych przysmaków, które są w górach chętnie podawane. Mieszkańcy tych terenów bardzo lubią dzielić się swoją bogatą kulturą.

Kiedy mówimy o górach w naszym kraju, mamy na myśli zazwyczaj Tatry i Zakopane. Bardzo często zapominamy o Sudetach, które także mają dużo do zaproponowania wczasowiczom. To doskonałe miejsce dla tych, którzy pragną wędrować po górach, lecz nie są wprawionymi piechurami. Sudety nie sprawią nam wielkich problemów. Będą nas za to cieszyć pięknymi widokami. Również to pasmo ma swoją stolicę, którą jest niezaprzeczalnie Karpacz. Miasto, dzięki urlopowiczom, pięknieje oraz rozrasta się wyjątkowo szybko. Wyrastają ośrodki wczasowe, pensjonaty oraz nowe hotele, przez co noclegi w Karpaczu (np. ) nie stanowią najmniejszego problemu. Wystarczy jedynie wystarczająco wcześniej zarezerwować pokój.