Wspólna podróż to ciekawe doświadczenie. Recepta na sukces to podobne podróżnicze zapatrywania i niemal identyczna pasja przygody

Podróż podróży nierówna, doskonale wiedzą to osoby, którym trudno odnaleźć odpowiedniego kompana do podróżowania. Nie ma bowiem dwóch takich samych osób, a przekonać się o tym można też w podróży. No cóż, jeden woli dłuższe podróże okraszone ponadto niebezpieczeństwem, a inny będzie bardziej preferował częste przystanki i raczej łatwej trasy. Dlatego tak istotne jest, by w jak największym stopniu dobierać ekipę pod kątem niemal takich samych doświadczeń i niemal takich samych podróżniczych wymagań.

To ważne, gdyż tak zaplanowana wyprawa będzie najbardziej udana. Nie będzie wielu nieporozumień, zrzucania winy na siebie i innych niepotrzebnych wojenek. Jeśli znamy swoje dążenia i minusy, wiadomo również, co chcemy osiągnąć, to nie ma miejsca na jakieś inne nieporozumienia, jakie tylko mogą zepsuć wspólną wyprawę. To bardzo istotne, bo jeśli zapomnimy o tym to nasza wycieczka będzie niezwykłą męczarnią.
Będziemy niezbyt dopasowani i niezadowoleni, można to przyrównać do mniej więcej takiej okoliczności, iż szykujemy się na poważną trekkingową wyprawę, posiadamy najlepszy sprzęt, na przykład plecak the north face (kliknij), który sprawdza się w każdych warunkach, a nasz towarzysz bierze ze sobą torebkę, którą zabiera na zakupy. Może to dość przesadzona wizja, ale niestety jest realna i warto przed nią ostrzec potencjalnie zagrożonych. Jedna osoba będzie zdenerwowana, że zabrała sobie niepotrzebne obciążenie, a druga, że pragnęła po prostu pójść na spokojny spacer, a nie poszukiwać niebezpieczeństw. Jednakowoż, jak i druga osoba będzie posiadała swoje racje, niemniej nie należy doprowadzać do takiej sytuacji.

plecak

Autor: Camilo Viveros
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele więc osób asekuruje się konkretnie przed zaplanowaniem takiej wyprawy wyszukując na przykład odpowiednich osób na forach internetowych. Jeśli dana osoba czuje temat i podziela entuzjazm podróżniczy, to warto z taką osobą wykonać próbną trasę. Próbną, czyli nie jakąś bardzo poważną, nie za krótką, alez pewnością nie podróż życia. Nie możemy bowiem tak ryzykować. Dopiero po tego typu wyprawie jesteśmy gotowi zaufać lub nie danej osobie. To także niezły sposób do następnych podróży. Jeśli faktycznie wasze podróżnicze pasje będą podobne, to nie ma co, ale trzeba to wykorzystać i wyruszyć w następną podróż.