Współcześnie audiobooki stają się wielce modne – jeżeli chcesz spróbować, zakup jednego na próbę

W obecnych czasach wiele mówi się o tym, że czytamy coraz mniej. Wszelkie statystyki są kategorycznie nader alarmujące – często pokazują, że przeciętny Kowalski czyta mniej niż jedną książkę w czasie roku. Kiedy już coś czytamy, zwykle są to gazety albo… instrukcje obsługi. Na szczęście okazuje się, że takie wskaźniki, chociaż oczywiście powinny dać nam dużo do myślenia, nie są całkowicie prawdziwe. Obecnie bardzo popularne stało się czytanie książek w nieco inne formie niż tradycyjna. Sporo osób współcześnie na przykład używa czytników książek. Nie da się ukryć, że taki sposób czytania książek jest znakiem obecnych czasów.

książka w formie audiobooka

Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy Ty również używasz czytnika, niewątpliwie doskonale wiesz, o co chodzi. Dzięki czytnikom możemy czytać książki niemalże wszędzie – nie da się zaprzeczyć, że w dodatku jest to mocno łatwe. Czytniki są lekkie i malutkie, dlatego ich noszenie ze sobą na co dzień nie sprawia niemal żadnego problemu. Innym sposobem na czytanie książek jest także przykładowo ich słuchanie. Audiobooki nie są na pewno tak modne jak książki w formie elektronicznej, jednakże niewątpliwie mają dużą grupę swoich fanów. Wielką zaletą audiobooków jest również to, że coraz więcej pozycji jest dostępnych właśnie w tej formie.

Kiedy przykładowo Twoją ulubioną pozycją jest Wiedźmin – audiobook tej książki bez wątpliwości będziesz w stanie odnaleźć niemalże w każdym sklepie. Audiobooki to również świetny sposób na czytanie książek przez osoby niewidome – nie wszyscy z nich władają językiem Braille’a, a nawet jeżeli go znają, nie zawsze lubią czytać książki w ten konkretnie sposób. Dla takich osób słuchanie audiobooków to kategorycznie jeden z najlepszych sposobów na zapoznanie się zarówno z klasyką książek jak i nowościami wydawniczymi. Sporo księgarni oferuje na swoich stronach internetowych możliwość nabycia audiobooków właściwie na równi z tradycyjnymi wydaniami książek w formie papierowej.

Jeżeli jednak nie możesz znaleźć wybranej książki na witrynie ulubionej księgarni, wówczas możesz po prostu poszukać jej w sieci. Jeżeli przykładowo wpiszesz w wyszukiwarkę internetową frazę Trylogia Husycka, wtedy kategorycznie uda Ci się ją znaleźć – oczywiście pod warunkiem, że wybrana książka w ogóle jest dostępna w formie audiobooka na naszym rynku wydawniczym – zobacz też .