Doskonały urlop nad morzem w Mielnie

Mielno to popularna miejscowość wakacyjna położona na polskim wybrzeżu i nad jeziorem Jamno. Wraz z sąsiadującą z nią miejscowością Unieście tworzy kompleks wypoczynkowo – rekreacyjny, znakomicie przystosowany by ugościć turystów planujących wypoczynek 2014 nad morzem Bałtyckim!

domy agroturystyczne pomorskie

Autor: pawelkoszalin
Źródło: http://www.flickr.com
Głównymi atutami, dla których warto odwiedzić Mielno są głównie uwarunkowania przyrodnicze – usytuowanie nad Bałtykiem i jeziorem, śliczna plaża i korzystny mikroklimat. Wśród zabytków warto wyróżnić cztery obiekty. Pierwszym z nich jest gotycki kościół Przemienienia Pańskiego wybudowany w XV w., 750 m od wybrzeża morskiego. Jednonawowa, ceglano – kamienna świątynia pełniła ongiś też rolę obronną, o czym świadczy jego usytuowanie na niewielkim wzniesieniu, wokół, którego widać ślady fos, a także tęgie mury i wąskie okna dwukondygnacyjnej wieży. W środku kościoła mieści się bardzo dużo cennych obiektów, m.in. barokowa ambona z XVIII w. z rzeźbami czterech ewangelistów, dwa dzwony kościelne, neobarokowy obraz Wniebowstąpienie, a także neogotyckie: chrzcielnica, wieczna lampka oraz dwa witraże w prezbiterium Dobry Pasterz i Święta Rodzina.Innymi zabytkami są: park dworski z przełomu XVIII/XIX w., willa (zobacz również prywatne wille europa) szachulcowa przy ul. Kościuszki 11 z początku XX w. oraz drewniany pensjonat przy ulicy 1 Maja 13 z początku XX w. Ciekawym obiektem jest też rzeźba jelenia mieszcząca się przed Urzędem Gminy, którą ufundował jeden z tutejszych ziemian, ażeby uczcić udane polowanie. Warto także zobaczyć pomnik lotników, dwa betonowe bunkry oraz ładną aleję lipową biegnącą z Mielna do Mielenka.

Atutem Mielna jest przede wszystkim czysta, kilometrowa i piaszczysta plaża.

Nie czekaj – tylko zobacz pełny tekst (http://www.eccoholiday.com/p/egipt), z którego dowiesz się dużo interesujących danych dotyczących tego zagadnienia.

Jej szerokość waha się od trzydziestu do 54 m. Plaża jest drobnoziarnista, a na odcinku od ul. Słonecznej do Nurtu Jamneńskiego miejscami kamienista. Naokoło niej mieszczą się liczne kawiarnie, restauracje, smażalnie ryb jak również inne obiekty gastronomiczne i handlowe. Wzdłuż plaży wiedzie droga spacerowa. Usytuowano tu również park nadmorski, w którym jest muszla koncertowa. W Mielnie turyści mogą cieszyć się bardzo pozytywnym mikroklimatem. Powietrze jest tu bogate w sól i jod i jest szczególnie korzystne dla osób mających problemy z układem oddechowym.

Wiele atrakcji czeka na nas też nad Jeziorem Jamno. Jest to jezioro przybrzeżne, odgrodzone od morza Bałtyckiego mierzeją. Jamno jest wyjątkowo znane wśród wielbicieli sportów wodnych. Na przystani żeglarskiej Klubu Morskiego „Tramp” przy 140-metrowym pomoście funkcjonuje wypożyczalnia jachtów, kajaków i rowerów wodnych. W sezonie istnieje możliwość udania się na rejs po jeziorze, stateczkiem wycieczkowym „Mila”.

Do interesujących zdarzeń odbywających się w Mielnie niewątpliwie zaliczyć możemy Międzynarodowy Zlot Morsów w styczniu lub lutym, Nadbałtycką Wiosnę Esperancka, Magiczne Święto – Mieleńska Noc Świętojańska, Otwarcie sezonu żeglarskiego – Morski Klub „Tramp”, “Operę nad Bałtykiem”, Bieg Śniadaniowy, Otwarcie Hyde Parku, Mieleńską Noc na Gorąco, Przegląd Teatrów Ulicznych i Festiwal Latawca oraz Folkową Fiestę czyli Dożynki Gminne.

Trzeba wspomnieć, że przez Mielno przebiega parę tras rowerowych. Do najładniejszych z nich zaliczyć należy szlak Mielenko do Chłopów i Sarbinowa biegnący przez przy wydmowy las iglasto – liściasty.

***Całkowitą ofertę na wakacje dwa tysiące czternaście w Mielnie można odszukać w serwisie bądź klikając na poniższe linki:- noclegi nad morzem (sprawdź ten link)- domki letniskowe Mielno