Gdzie można spędzić weekend poza Warszawą?

Po całym tygodniu ciężkiej roboty czas na przysługujący, weekendowy wypoczynek. Gdy zapowiada się śliczna pogoda nie należy pozostać w domu tylko wybrać się gdzieś na weekendowy wyjazd. Z pewnością o wiele bardziej zrelaksuje się na łonie natury niż pozostając w domu. Agroturystyka mazowieckie ma do zaoferowania wiele ciekawych propozycji.

Ogród pełen cienia

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia

Mogą to być między innymi malowniczo położone leśniczówki na obrzeżu lasu lub lokale o dużym standardzie a też ustronne hotele. Trzeba tylko zapoznać się z warunkami pobytu oraz zakwaterowania, atrakcje, jakie możemy tam zobaczyć i ruszać w podróż.

most

Autor: Rafin Developer
Źródło: Rafin Developer

Takim interesującym miejscem, które mieści się w pobliżu Warszawy jest Pilica. Piękna jest tutaj Dolina Pilicy z dziewiczą naturą, obfitością zwierząt. Większość część gminy stanowi park Krajobrazowy Orlich Gniazd.

Zaciekawił Cię ten wpis? Zatem spodobają Ci się ekstra źródła, które dostarczą Ci sporo detali na ten temat. Zapraszamy zatem do kliknięcia w ten link.

Gminę tą można podzielić na północą, gdzie warto zobaczyć wartościowe walory turystyczne takie jak przykładowo śliczne kapliczki, zabytkowe kościoły oraz południową, którą zwyczajowo stanowią rezerwaty oraz pomniki przyrody. Można też udać się nad Zalew Sulejowski, na, około którego jest mnóstwo piaszczystych plaż, lasów pełnych grzybów a rowerzyści mogą objechać cały zbiornik ścieżką rowerową – zobacz najlepsze noclegi na Podlasiu. Też są tutaj spływy kajakowe Pilicą i sporo wypożyczalni sprzętu wodnego.

Jakaranda mimozolistna

Autor: mauroguanandi

Należy także odwiedzić zabytkowy park w Winiarach, Kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bukownie, zespół pałacowo parkowy w Suchej oraz wiele innych. Najlepiej uprzednio zrobić sobie plan, jakie zbytki Mazowsza chcemy zwiedzić, a później właściwie przygotować sobie drogę wyjazdu. Sami nawet nie wiemy jak wiele cudownych miejsc jest tak niedaleko stolicy Polski – . Wyjeżdżamy gdzieś na Mazury czy też nad morze, a dosłownie w zasięgu ręki mamy równie piękne i malownicze tereny. Naprawdę warto, choć parę z nich zobaczyć podczas wolnego czasu. Na pewno będziemy zadowoleni z wyjazdu i w głównej mierze zrelaksowani.

Jeśli będziesz zdania, że umieszczone w tym tekście informacje są godne uwagi, sprawdź ponadto szczegóły w linku szklarska poręba noclegi z dziećmi. Będą tam tak samo przydatne dane.

Taki wypoczynek na łonie przyrody jest bezcenny i najdoskonalszy, jaki może być.