Archiwum


Kategoria: Wycieczki w nieznane

 • Dokąd na narty i snowboard w 2013 roku?
  Ośrodki promujące zimowe wyjazdy w najbliższym sezonie oferują mnóstwo interesujących ofert. Jeśli chodzi o narty 2013 rok zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Miasteczka i kurorty z ofertą na sezon zimowy na południu oraz południowym-zachodzie Polski mogą pochwalić się dużym zainteresowaniem.
 • A może morze?
  Gdańsk to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Polsce. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które gościły tam w 2012 roku, uczyniły, że ten stary gród jest rozpoznawany wśród europejczyków. Klimatyczne Stare Miasto przyciąga tłumy wizytujących. Gdańsk posiada komfortowy dostęp do malowniczych plaż. W środku miasta stoją siedziby wielu znanych przedsiębiorstw, a miejsce lotnisko zapewnia połączenia z wieloma punktami na globie.
 • Agroturystyka w górach
  Odpoczynek w górach to marzenie wielu ludzi. Jednak, kiedy mieszkamy w północnej części naszego pięknego państwa wydaje nam się, że to odrobinę daleko, długa podróż autem i jak tu dograć wszystkie terminy, tak, aby wszystkim pasował wspólny wypad. Znowu, gdy mieszkamy południowej części naszego kraju to stale nam się wydaje, że w góry później uda nam się wyjechać. I tak mijają nam następne wakacje, dłuższe urlopy i znowu nigdzie nie byliśmy, bo zabrakło nam chęci na organizację. Jednak, jeśli rzeczywiście zależy nam na tym, żeby gdzieś wyjechać i nie mamy wielu dni na zbyt długie przygotowania to Karkonosze okażą się idealnym pomysłem.
 • Akcesoria na turystykę górską lub kolarską

  Nadchodzą wielkimi krokami mniej chłodne tygodnie, w trakcie których, długo przed rozpoczęciem sezonu, wielu ludzi wyrusza na piesze i rowerowe podróże. Jest to dość dogodne z niektórych względów rozwiązanie – zapewnienie sobie wypoczynku, zanim na trasach górskich, polach namiotowych i w hotelikach pojawi się sto tysięcy wczasowiczów – jednak potrzeba do tego silnego charakteru i fizycznej kondycji, a na pewno solidnego stanu zdrowia.

 • Ciekawe wczasy na Wschodzie
  Urlop, szczególnie w krajach wschodnich, takich jak choćby Rosja, potrafi czasami przysporzyć ogromy stres. Aby takiej sytuacji zaradzić potrzeba przystąpić do planowania wakacji z otwartym umysłem, lecz również z konkretnym planem urlopu. Na początek trzeba zdecydować się czy interesuje danego klienta oferta przed wszystkim podejrzanie niedroga, niekoniecznie sprawdzona czy raczej propozycje takie jak wyprawy do Rosji, które od lat przyciągają zachodnie tłumy turystów, spragnionych wielu atrakcji? W tym drugim przypadku konieczne okaże się wpisanie w wyszukiwarkę hasła: wizy do Rosji.
 • Planujemy dziecku wakacje
  Zapewne niejeden rodzic ma nadzieję na to, aby jego pociecha spędzała długo oczekiwane wakacje aktywnie. Na rynku można wyszukać wiele propozycji obozów i kolonii, na przykład od niedawna bardzo lubiane wyjazdy dające szansę dziecku nauczyć się czegoś interesującego lub ulepszać swoje talenty, jak np. obozy konne. Wymieniona forma rekreacji dostarcza dziecku ruchu i zajęcia a w tym samym czasie jest wspaniałą wakacyjną rozrywką.
 • Wyprawa do Grecji – co warto zwiedzić?
  Jednym z najchętniej preferowanych miejsc w Europie, jeśli chodzi o różnego rodzaju wyjazdy, jest Turcja. Jest ona jednym z najcieplejszych miejsc na kontynencie. Do tego kraju wybierają się ludzie dla spędzenia tam wczasów, ale również na krócej.
 • Może urlop w gospodarstwie agroturystycznym?
  To fajnie, że ferie w Polsce są podzielone na większą liczbę terminów, ponieważ tak naprawdę niektóre stadniny koni, w szczególności umiejscowione w Tatrach, jeszcze bardziej pękałyby w szwach. Trzeba mieć na uwadze, iż nieustannie wśród dzieciaków oraz młodzieży wzrasta miłość do koni. To dobrze, bo tak naprawdę nie sposób napisać o wadach jeździectwa. Takowe nie istnieją!
 • Wynajem domków letniskowych – dlaczego powinno się wcześniej zadbać o nocleg?
  Nie możesz doczekać się długo oczekiwanego urlopu i zaplanowanego już wyjazdu na cudowne, niezapomniane wakacje? Bezsprzecznie każdy z nas lubi niekiedy zostawić za sobą obowiązki oraz pracę, i wyjechać na pewien czas na wymarzone wakacje. Nim jednak udasz się w pełną przygód, długo wyczekiwaną podróż bezsprzecznie musisz zadbać o załatwienie kilku ważnych spraw, takich jak najem noclegu.