Archiwum


Kategoria: Usłysz to

 • Na czym polega finansowanie społecznościowe? Wszystko w jednym tekście
  Crowdfunding to coraz częstsza metoda na sfinansowanie kreatywnego pomysłu lub nawet rozpoczęcie działalności. Reguła działania jest nieskomplikowana – należy zaprezentować swoją ideę i zaoferować drobne upominki za pomoc finansową. Po osiągnięciu ustalonego celu, otrzymuje się całą zebraną sumę uszczuploną o niewielką prowizję. Jeśli pomysł się jednak nie powiedzie, dotacje są oddawane wpłacającym. Finansować można dowolną rzecz – nowinki techniczne, albumy fotograficzne, komiksy, kolekcje ubrań czy grę komputerową. Najbardziej liczy się dobry pomysł, który ma za zadanie przypaść do gustu dużej rzeszy ludzi.
 • Czy pozycje literackie z psychologii mogą nam pomóc?
  Psychologia to bez wątpliwości dla nadzwyczaj wielu z nas ciekawy element życia codziennego. W tym miejscu rzecz jasna wskazane jest przyznać, ze po wielokroć wiedza psychologiczna pomaga nam rozwiązać liczne problemy, które niestety raz za razem znajdują się na naszej drodze. Niemniej natomiast fakt jej posiadania a przede wszystkim zdobycia bez wątpliwości jest zadaniem trudnym, chociaż wykonalnym.
 • Jakie rozliczne zalety mają audiobooki i z jakiej przyczyny są dzisiaj tak popularne?
  Bezspornie w wielu przypadkach stykasz się z takim pojęciem jak audiobooki. Obecnie chyba każdy z nas wie czym są audiobooki, bo ich popularność jest coraz większa, na domiar tego audiobooki są obecne na rynku już dużo lat. Audiobook to inaczej książka do słuchania, tak więc czytelnik nie czyta jej samodzielnie na kartkach czy w Sieci, ale słucha książki czytanej poprzez lektora. Pomimo tego, że w dalszym ciągu zwyczajne papierowe książki cieszą się dużą renomą, to niemniej coraz więcej osób entuzjastycznie sięga właśnie po audiobooki. Z jakiej przyczyny są one w dzisiejszych czasach tak niezwykle lubiane?
 • Czytanie książek znów stało się modne
  Nie da się skryć faktu, że czytanie książek na pewno jest ogromnie atrakcyjnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. W tym miejscu należałoby zarówno dodać, że czytanie oczywiście jest najlepszym sposobem na poszerzanie naszych horyzontów oraz na rozwijanie własnej pomysłowości.
 • Z jakiej przyczyny tak fajnie jest czytać książki? Bo to magia!
  Nikogo chyba nie dziwi to, że zarówno osoby młodsze jak i starsze coraz częściej sięgają po dobry film, równocześnie oddalając się od dobrej literatury. Dziś rzadko kiedy można zauważyć pasjonatów książek, których do samego końca pochłania czytany bestseller. Niskiego zainteresowania literaturą można doszukiwać się w wielu przyczynach. Po pierwsze dużą rolę sprawują w tym procesie rodzice, którzy z braku czasu ze względu na codzienne zobowiązania, nie poświęcają swym dzieciom odpowiedniej ilości czasu i nie przyczyniają się do rozbudowywania ich wyobraźni, szczególnie poprzez czytanie.
 • Popularne książki do słuchania- Saga o Wiedźminie
  Aktualnie książki możemy zakupić już nie tylko w zwykłej postaci, lecz także utrwalone na innych nośnikach. Dla jednych na pewno nadal jest to swego rodzaju absurd, jednak wieku konsumentów chwali sobie książki utrwalone cyfrowo.
 • Czy należy sięgać po książki?
  Papierowe książki są dziś dosyć często zastępowane przez filmy, jakie powstają na ich podstawie czy e–booki, a więc książki w postaci elektronicznej, cieszące się ogromnym zainteresowaniem. Miłośnicy tego rodzaju rozwiązań podkreślają ich wygodę, gdyż na komputerze, tablecie lub czytniku można posiadać setki książek, jakie dzięki temu nie zajmują miejsca na półkach. Czytelnictwo w Polsce drastycznie spada, gdyż wiele osób woli łatwiejsze formy odbioru treści, jakie przykładowo gwarantuje im telewizja. Dlaczego w takim razie należy czytać? Jakie korzyści są z tym związane?
 • Wszystko co chcesz poczytać na temat finansowania społecznościowego. Krótka charakterystyka
  Mnóstwo ludzi zastanawia się, czym jest pojęcie takie jak crowdfunding. To nic innego jak właściwa i bardzo pomysłowa forma finansowania rozmaitych projektów przez społeczności, które są z nimi w różny sposób związane. Naśladowca zachodniego prototypu, polski kickstarter, korzysta ze sprawdzających się tamże technik i umożliwia także w Polsce znalezienie niezbędnych finansów dla osób z pomysłem. Kreatywność jest dzisiaj w najwyższej cenie, ale z realizacją nośnych projektów nierzadko są problemy.
 • Audio czy książka?
  Zaczynamy być społeczeństwem, któremu czytanie do szczęścia nie jest potrzebne. Przerażające nieco stwierdzenie, z racji iż człowiek wychowany wyłącznie przez „szklany ekran” funkcjonuje zupełnie inaczej, niż niż osoba, która czyta książki. Z jakiego powodu? Otóż czytanie w sposób widoczny oddziałuje na ludzki rozwój. Telewizja stopuje rozleniwia nasze umysły. Wszystko jest podane na tacy: scenerię, mimikę. Czytając, to my tworzymy film. Nasz film, którego jesteśmy reżyserem. Samodzielnie obsadzamy role i obmyślamy scenografię. Każdy szczegół powstaje w naszej głowie.
 • Z jakiego powodu czytanie książek istotnie jest opłacalne?
  Dzisiaj ogromną popularnością cieszy się przemysł filmowy. Niemało osób regularnie ogląda filmy bądź seriale i oczywiście nie ma w tym nic złego, w szczególności, iż zarówno polskie jak i zagraniczne kino może się pochwalić wieloma modnymi realizacjami. Aczkolwiek w dzisiejszych czasach coraz bardziej zanika czytanie książek.
 • Wybieramy swoje ulubione książki
  W okresie nowoczesnych technologii niezwykle trudno niektórym sięgnąć po zwykłą książkę. Ta tania oraz uniwersalna rozrywka oferuje nieograniczone pole działania, dzięki czemu możemy dostrzec głębię myśli oraz poddać się swej fantazji. Czytanie książek rozwija nas wewnątrz, więc jest to niezwykle interesująca oraz uniwersalna forma przekazu treści. Atrakcyjna fabuła wciąga nas bez reszty, dlatego warto wybrać dla siebie świetną pozycję już dzisiaj.
 • Księgarnia
  Najwspanialszy sklep, jaki mogą sobie wyobrazić mole książkowe. Kiedyś czytanie było czymś najzwyklejszym pod słońcem, obecnie, jeżeli tekst ma więcej niż pół strony, wiele osób nie jest w stanie się na tekście skupić. Jednak wiele osób nadal dobrze wie, że książki są najlepszym z dostępnych sposobów spędzania czasu. Z tego powodu każda księgarnia przyciąga sporo klientów. Ludzie szukają pozycji, które pomogą im poprawić zdolność mówienia w jakimś języku.
 • Polskie preferencje a cenione książki na rynku
  Jak stwierdził pewnego razu Umberto Eco, kto czyta książki, ten żyje podwójnie. Ta sentencja włoskiego autora ma niemałe przełożenie na aktualną rzeczywistość. Niestety, wielu ludzi zdaje się nie spostrzegać roli, jaką dzisiaj odgrywa książka. Na rynku funkcjonują według wielu bardziej nośne media, jak gazety, internet czy telewizja. Żaden przekaz jednak nie da nam tyle, ile czytelnikowi może dać dobra książka z porządnie dopracowaną, ciekawą fabułą. Długie jesienne wieczory z kocykiem, gorącą czekoladą i książką – kto z nas tego nie lubi?
 • Książki i filmy o naszej historii
  Książki pisane z pasją i z zaangażowaniem robione filmy o minionych okresach Polski są czytane chętnie przez osoby w najróżniejszym wieku. Do wyboru jest wiele propozycji, natomiast cześć z nich jest szczególnie promowana w określonych okresach. Biorąc pod uwagę filmy prl, jest ich do wyboru całkiem sporo. Jedna tematyka, różne jej realizacje – to da się dostrzec już na początku. Wszystkie osoby zainteresowane tym wycinkiem historii, na swój sposób frapującym, odsyłamy do szukania informacji w siec. Ponadto, na związanych z tym tematem stronach internetowych ciągle pojawiają się niebanalne zdjęcia z tego okresu, jakie oddają charakter tamtych czasów.
 • Fajne jest życie ludzi czytających książki
  W czasie nowych technologii niezwykle trudno niektórym sięgnąć po zwyczajną książkę. Ta tania oraz uniwersalna rozrywka zapewnia nieograniczone pole manewru, dzięki czemu możemy dostrzec głębię myśli oraz poddać się swej fantazji. Czytanie książek rozwija nas wewnętrznie, dlatego jest to bardzo interesująca oraz uniwersalna forma przekazu informacji. Atrakcyjna fabuła wciąga nas bez reszty, dlatego warto wybrać dla siebie doskonałą pozycję już teraz.