Wczasy w Bangkoku czyli wszystko co trzeba wiedzieć planując wylot w to niezwykłe miejsce.

Zmniejszające się ceny za połączenia lotnicze powodują, że dalekie, pełne egzotyki państwa zaczynają się cieszyć coraz większym zainteresowaniem urlopowiczów. Jednym z chętniej wybieranych miejsc na wakacyjny wyjazd są kraje południowej Azji, wśród których zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się Tajlandia.

Ecco Travel

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
W przeciągu zaledwie kilkunastu lat jest ona jednym z najpopularniejszych krajów na świecie – w każdym sezonie przyjeżdżają do niej miliony turystów stęsknionych niesamowitych plaż, zabytków i licznych rozrywek. Jedną z głównych atrakcji Tajlandii jest przyroda, o jaką w tym kraju dba się szczególnie.

Sporą część Tajlandii pokrywa dżungla, z ogromnym bogactwem ptaków i zwierząt, wspaniałe jest również życie podwodne, tajlandzkie plaże wszyscy zaliczają do najpiękniejszych na świecie. Tajlandia to również ogromna liczba zabytkowych budowli, niekiedy pochodzących sprzed paru tysięcy lat, wiele osób wylatuje tam również dla spróbowania życia nocnego wielu miast, pośród jakich mocno wyróżnia się stolica tego kraju, czyli Bangkok.

Stolica Tajlandii oferuje bardzo dużo dla wczasowiczów, choć zdecydowanej większości z nich wakacje Bangkok kojarzyć się będą z nocnym życiem, z jakiego to miasto słynie.

Czy ta publikacja okazała się według Ciebie intrygująca? Jeżeli tak, to notabene więcej zobaczysz tu (https://www.sportsevents.pl/futbol/wyjazdy-na-mecze-borussia-dortmund/), który także przedstawia taką kwestię.

Ruch na ulicach praktycznie nie zamiera, przez całą dobę targi, ulice i nocne kluby są pełne mieszkańców oraz turystów.

Miasto to jest pełne kontrastów – z jednej strony można zobaczyć nowoczesne dzielnice z ogromnymi centrami handlowymi, a z drugiej ulice, na jakich czas się zatrzymał pół wieku temu, niestety też w wymiarze ubóstwa, bo wiele osób żyje tam po prostu bardzo biednie.

Bangkok to miasto pełne tajemnic, poza popularnymi turystycznie miejscami zaoferować może również wiele innych ciekawostek, o jakich trzeba się jednak w jakiś sposób dowiedzieć, aby do nich trafić. Dla wielu osób wczasy Bangkok to pierwsze zapoznanie się z kulturą Azji, a żadne inne miasto na świecie nie potrafi w jednym miejscu pokazać całej jej specyfiki, w praktyce właśnie w Bangkoku można znaleźć w zasadzie wszystko, czego oczekuje się po pobycie w Azji.