Wymarzony urlop nad morzem oraz w górach

Wakacje czy to w zimie, czy latem dobrze jest planować z określonym wyprzedzeniem bądź też przygotować się od razu na oferty last minute sprawdzonych biur podróży. Hiszpania kojarzy się głównie z tańcami flamenco, niezapomnianymi plażami i słynnym hiszpańskim temperamentem.

Wakacje w ciepłych krajach

Autor: miss_yasmina
Źródło: http://www.flickr.com
Hiszpania last minute zupełnie nie musi okazać się kosztowna, tak jak wyprawa na narty do Andory czy do Włoszech – to najlepsza opcja dla osób młodych chcących relaksującego wypoczynku na plaży, jak również okazji do intrygujących wypadów.

Wybrzeże słońca leżące w Andaluzji oferuje turystą dużą liczbę apartamentów wypoczynkowych, niezapomnianych plaż, a także klubów. Znajduje się tam wiele rozpoznawanych w świecie kąpielisk morskich takich jak na przykład: Marbella, Torremolinos, Benalmádena, Málaga. W przerwach wylegiwania się oraz atrakcyjnych spacerów po plaży, można zobaczyć jaskinię w Nerja. Ogromne stalagmity i stalaktyty oraz rozmaite naturalnie uformowane rzeźby zachwycą, jak również pozwolą ustrzec się przed zbyt szkodliwą ilością promieni słonecznych. Chcesz spędzić wakacje w egzotycznym miejscu? – czytaj więcej.

Odmiennym polecanym regionem, z jakim naprawdę dobrze się zapoznać jest wybrzeże costa brava. Wakacje costa brava to cudowna możliwość do wypoczynku. Region turystyczny Katalonii rozciąga się od miejscowości Blanes aż ku samej granicy z Francją. Blanes to ponadprzeciętnej urody miasteczko. Dawniej port dla kutrów rybackich, obecnie kluczowy kurort wypoczynkowy leżący tuż obok bardzo długiej piaszczystej plaży. Warto obejrzeć niesamowite wybrzeże i przepiękne zatoczki pomiędzy Blanes i Lloret del Mar, sławnym kurortem wypoczynkowym. Okolice Lloret del Mar to idealne miejsce na wakacje costa brava.

W zimie dobrze jest z kolei udać się do niewielkiego państewka, Andory przyległej do granic Hiszpanii.
Kraina całkowicie pokryta górami jest prawdziwym rajem dla zawodowych, jak i rozpoczynających naukę narciarzy. Wpisując w wyszukiwarkę internetową andora narty, można dowiedzieć się, że na terenie Andory znajdują się dwa bardzo popularne kurorty narciarskie: Grandvalira, a także Vallnord.

Jeśli użyta w tym tekście retoryka do Ciebie przemawia, to zobacz tu legnica noclegi inne tego rodzaju porady – one odnoszą się do pokrewnej problematyki.

Na prawdziwych amatorów białego szaleństwa czekają tu zadbane, szerokie trasy zjazdowe oraz nowoczesne wyrwirączki. Zupełnie inne możliwości ,a także udogodnienia przewidziano rzecz jasna dla miłośników snowboardu. Poza możliwością uprawiania sportów zimowych, kraj ten posiada również zapierające dech w piersiach krajobrazy.

wakacje

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com
Miejscem tak samo przystosowanym do zimowych szaleństw jest istotny ośrodek narciarski we Włoszech, Livigno. W regionie znajduje się ponad trzydzieści nowoczesnych wyciągów narciarskich. Interesujące trasy] o rozmaitym poziomie trudności razem mają długość stu piętnastu kilometrów. Te plusy świadczą o tym, że w Livigno narty ,jak również wyśniony odpoczynek to zdecydowanie trafione połączenie. Na narty do Livigno można wybrać się także w marcu. Ze względu na oryginalny mikroklimat w Livigno śnieg nie topnieje przez bardzo długi czas, jest w rejonie nawet aż do połowy kwietnia.
Źródło: III Millenium