Warto znaleźć się w Rzymie

Są takie regiony, które interesują morze turystów i o podziwianiu których marzy właściwie każdy. Do jednych z takowych miejsc należy się Rzym, to miasto, które już w starożytności było niesamowicie odwiedzane nadal raduje się znacznym zaciekawieniem ludzi z różnych krajów. Musimy tutaj zobaczyć wiele pradawnych, jak i teraźniejszych miejsc co sprawi, że właściwie każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

łuk triumfalny

Autor: ell brown
Źródło: www.flickr.com
Możemy sprawdzić swoją odwagęKażdy bez wątpienia wiele razy spacerował po cmentarzu i może wyjaśnić, iż praktycznie nie ma w tym nic nadzwyczajnego, czy strasznego. Nie mniej katakumby w Rzymie oferują nam niesamowite uczucia głównie dlatego, że choć jest to cmentarz, to mimo wszystko jest to cmentarz podziemny, a więc spacerujemy pośród skalnych półek, na których leżą szkielety, właściwie znajdujemy się w grobowcu. Już sama ilość korytarzy oraz kilometrów jaka tam na nas wyczekuje powinna sprawić, iż czas spędzony w takim miejscu uzupełni nas o gęsią skórkę.

Najbardziej znane schody

akwedukt

Autor: By RaSeLaSeD – Il Pinguino
Źródło: www.flickr.com

Ktoś może stwierdzić, iż schody jak to schody, chodzimy przecież po nich co chwilę. Mimo wszystko należy wyjaśnić, że schody hiszpańskie należą do największych i równocześnie najdłuższych schodów w Europie. Kierują do świątyni św. Trójcy, a w różnorodnych porach roku są różnorako przybierane w zależności od panujących wówczas dni. Jednak niech nas nie zdziwi ich nazwa, są one w Rzymie a określenie hiszpańskie pojawiła się od bliskiego umiejscowienia ambasady Hiszpanii.

Znajdziemy tutaj wiele ciekawych historiiPodziwianiu Rzymu to tak właściwie nie tylko przeglądanie różnorodnego rodzaju zabytków oraz zabytkowych mauzoleów. To także zaznajamianie się z niecodzienną historią tego miasta, bo każdy budynek, każda uliczka ma swoją indywidualną opowieść, tradycję, oraz przesądy.

Ten artykuł jest dla Ciebie interesujący? Jeśli tak to, zobacz też pokrewne wątki (legalnomads.pl/wyprawa-do-indii/), które zawierają informacje na opisywany temat.

Trzeba wybrać się w takową wycieczkę, bo wrócimy z niej zachwyceni, a równocześnie też będziemy mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę o dane, które nie są zapisane w książkach, a których wywiemy się zarówno od przewodnika, jak i od napotkanych mieszkańców danego miasta.