Wakeboarding – jeden z ekscytujących sportów uprawianych na wodzie

Wakeboarding to nadzwyczaj fascynujący oraz niezwykle popularny sport wodny, który polega na płynięciu na powierzchni wodnej na specjalnej desce, równocześnie trzymając się liny jaka jest przyczepiona do wyciągu czy też do łodzi/motorówki. Wakeboard jest to dziedzina sportowa, która zaistniała z zespolenia trzech innych sportów, do których należą surfing, narty wodne oraz snowboarding.

wakeboard

Autor: Pedro EA
Źródło: http://www.flickr.com
Wakeboarding praktykowany jest zarówno w Polsce, jak także za granicą, wobec tego jeżeli w swojej internetowej wyszukiwarce wpiszesz chociażby „wakeboard chorwacja” to pewno odszukasz multum ciekawych i wiarygodnych wiadomości na temat uprawiania tej właśnie dziedziny sportowej. Jeśli chodzi o wakeboard w Polsce to do niezwykle popularnych miejsc, w jakich zwykle uprawiana jest owa dyscyplina przynależą takie miasta, jak na przykład Szczecin, Kraków, Wrocław bądź Bydgoszcz, jeżeli chodzi o mniejsze miejscowości to wyciągi (przetestuj w promocji elektroniczny system obsługi klienta -> http://transcom-system.com.pl/pl/rozwiazania/osrodki-narciarskie) do wakeboardingu znajdują się również w Ślesinie opodal Konina, w Radoniach pod Warszawą bądź w Kryspinie, który znajduje się koło od Krakowa. Ciekawostką jest to, że najdłuższy do tej pory zjazd znajduje się w Szczecinku oraz wynosi aż 1100 metrów.

Ta nadzwyczajna i niewątpliwie nadzwyczaj emocjonująca dziedzina sportowa wzbudza faktycznie ogromne zainteresowanie, w związku z tym w wielu przypadkach uruchamiane są nowe wyciągi do wakeboardingu. Przykładowo w 2012 roku został otworzony 160 metrowy zjazd, który znajduje się w okolicy Poznania.

Sporą popularnością cieszy się również WakePark znajdujący się w Bydgoszczy, w którym w 2012 roku uruchomiony początkowy w tym województwie wyciąg do wakeboardingu. Oczywiście to jedynie parę przykładów wielu mnogich wyciągów wakeboardingowych, które powstają na terenie Polski. Też za granicą dyscyplina ta prężnie się kształtuje, powinno się również wspomnieć, że wielką popularnością cieszą się też wyjazdy wakeboardingowe, jakie odbywają się zarówno w Polsce jak i za granicą. Na takich wyjazdach można nie tylko ćwiczyć wakeboarding i polepszać swoje umiejętności, lecz dodatkowo poznawać intrygujących nowych ludzi i nawiązywać ciekawe przyjaźnie.