Wakeboarding – czyli sport wodny dla odważnych

Wakeboard jest połączeniem snowboardingu, surfingu oraz nart wodnych. Każdy z amatorów wymienionych dyscyplin powinien więc spróbować swoich sił na wyciągu wakeboardingowym, a bez wątpienia nie będzie zawiedziony.

jezioro

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Tak samo jak narty wodne, identycznie i wakeboard opiera się na płynięciu po powierzchni wody na desce wakeboardingowej. W takiej sytuacji jednakże deska jest jedna, zupełnie jak przy snowboardingu. Zależnie od zdolności pływaka (wakeboarder’a) sport ten może być niezwykle spektakularny. Do holowania wakeboardera wykorzystać można łódź motorową lub wyciąg. W Polsce funkcjonuje już kilka doskonale działających ośrodków wodnych posiadających na wyposażeniu wyciąg do wakeboardingu. Wakeboard to sport, który można praktykować tak samo na wodach jeziora, jak i na morzu.

Przeczytaj to, co jest opublikowane . Dotyczy on pokrewnej problematyki co ta przedstawiona w tym artykule, więc na pewno bardzo Cię zaciekawi.

Debiutujący wakeboarder powinien jednakże zdecydowanie zacząć od jeziora, albo sztucznego akwenu przygotowanego planowo pod takie sporty. Woda (jonizatory wody alkalicznej) na jeziorze jest bardziej do przewidzenia, a fale mniej okazałe. Dopiero wówczas, gdy przyswoimy już pewne umiejętności można sprawdzić się z morską falą.

Morze, Jantar

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

By zapoczątkować swoją przygodę z wakeboardingiem należy zakupić właściwy sprzęt, czyli przede wszystkim frapuje nas deska i buty wakeboard. Nie oznacza to, że jesteśmy zobligowani od razu kupić wszystko na własność. Na początek wystarczy wypożyczyć, a potem, jeżeli już nabierzemy pewności, że jest to sport dla nas możemy pomyśleć o zakupie własnego. Zazwyczaj przytoczone już ośrodki wodne posiadają wypożyczalnie sprzętu. Koszty kompletów do wakeboardingu są rozmaite. Zależnie od tego, czy zdecydujemy się nabyć sprzęt nowy, czy z drugiej ręki stracimy na zakupy odpowiednio od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Jeśli w przeszłości nie przytrafiło nam się mieć na nogach narty wodne albo spróbować swoich sił na desce snowboardowej lub surfingowej i nie czujemy się zbyt pewnie na samodzielną naukę, możemy zapisać się na kurs wakeboardingu. Nauka da nam szansę w bezpieczny sposób, pod nadzorem instruktora zaznajomić się z fundamentalnymi zasadami tego sportu oraz nauczyć bazowych trików.