Wakacyjny czas na wyjazdy za pasem

Sezon wakacyjny już niedługo, można będzie uznać za rozpoczęty. Dobrą okazją na otwierający wypad będzie długi majowy weekend, który w Polsce uznawany jest za super termin dla pierwszych zagranicznych wyjazdów. Każde biuro podroży oferujące swoje usługi w Polsce znakomicie wie, że jest to pierwsza okazja do sprzedania większej liczby różnych wycieczek. Z pewnością w tym roku sporym zainteresowaniem będzie się cieszyła Hiszpania.

wczasy, wakacje, last minute

Źródło: http://www.eccoholiday.com/

Do podróży w ten ciepły region Europy polskich turystów może skłonić pogoda, która w naszym kraju nie daje jakichkolwiek powodów do zadowolenia. Temperatury trochę powyżej zera przez pierwsze cztery miesiące, powodują, że gro z nas tęskni za upałami. W Hiszpanii upalnych dni nie będzie brakowało. Celem wypraw naszych krajan bez wątpienia będą hiszpańskie archipelagi. Jeżeli mamy zamiar wybrać się nieco bliżej, idealnym rozwiązaniem będą dla nas Baleary. Najbardziej znaną wyspą tegoż archipelagu jest Majorka, więcej ofert: . Jest to stricte turystyczny kurort, który cieszy się dużym zainteresowaniem, przede wszystkim gości z Niemiec czy też Wysp Brytyjskich. Na Majorce nie brakuje miejsc, w których możemy się super zabawić. Kluby disco jak również restauracje są w tych rejonach otwarte dwadzieścia cztery godziny w ciągu doby. Trzeba nie zapominać, że z racji dużych temperatur, które spotykamy w tym zakątku Europy, prawdziwe życie rozpoczyna się tutaj dopiero nocą, gdy temperatura jest bardziej sprzyjająca spacerowaniu oraz poznawaniu miasta.

wakacje, wczasy

Tak samo szalenie popularnym kierunkiem, jeśli mówimy o Hiszpanii są także Wyspy Kanaryjskie. Są one nieco oddalone od kontynentalnej Hiszpanii, ale swym wyjątkowym klimatem ogromnie przypominają to, co możemy zobaczyć na Balearach. Jedną z najbardziej popularnych wysp jest Teneryfa. Teneryfa jest takim zakątkiem, które położone jest bliżej czarnego lądu, tak więc należy być gotowym na nieco bardziej egzotyczny klimat. Z racji większych odległości podróż lotnicza jest znacznie dłuższa, dlatego też i więcej nasz kosztuje. Chętnych jednakże nie brak, z racji pięknych plaż jak również i wielu innych atrakcji, które są zapewniane gościom w trakcie ich pobytu w najlepszych hotelach, jakie tylko można sobie wymarzyć.