Wczasy w Udany wypoczynek – podpowiadamy co i jak zorganizować

Szukając miejsca do wakacyjnego wyjazdu, Polacy zwykle wybierają niewielkie miejscowości wypoczynkowe, szczególnie nad morzem i w okolicach gór. Tego rodzaju ośrodki praktycznie w całości utrzymują się z turystyki – wyrabiania i sprzedaży pamiątek, pracy w restauracjach i pensjonatach.

Interesującą alternatywą do tego rodzaju urlopu jest spędzenie wakacji w większym mieście, gdzie odwiedzający nie są otoczeni przez kramy z upominkami, miejsca noclegowe są mniej kosztowne a jedzenie lepszej jakości. Najważniejszą zaletą takiego typu wyjazdów jest szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnych chwil.

Małopolska zaprasza zwiedzających

Kraków

Jednym z najpiękniejszych miast turystycznych jest Kraków . Jest to drugie co do powierzchni miasto w Polsce, posiada więc świetną bazę hotelową i bardzo dużo restauracji. Wyszukując w Internecie hasło „noclegi w Krakowie”, można zostać wprost zasypanym ofertami noclegowymi. Poza dobrą bazą noclegową, miasto posiada cały szereg atrakcji dla turystów – różnorodne obiekty zabytkowe, pomniki, budynki oświatowe z Uniwersytetem Jagiellońskim na czele. Ponadto wypoczynek w mieście gwarantuje udział w wydarzeniach kulturalnych – teatry, kina, opery. Z uwagi na dobre połączenia kolejowe, jest to także wspaniała baza wypadowa do górskich wycieczek. Niedaleko znajdują się do tego piękne, turystyczne ośrodki – Wieliczka oraz Wadowice.

A może nad morze?

Jeśli jednak lubi się wylegiwać nad morzem, można powiązać to z cennym zwiedzaniem, na miejsce docelowe wybierając decydując się na Sopot. Jest to miasto położone w sercu Trójmiasta, będące jednocześnie najlepszym wizualnie punktem w okolicy. Noclegi w Sopocie nie są wcale droższe od tych w mniejszych miejscowościach, a możliwości rozdysponowania wolnego czasu są dużo większe. Sopot posiada piękną architekturę, dzięki czemu jest niezwykle przyjazny dla przyjezdnych.

Oprócz standardowych możliwości spędzenia czasu – w kinie, na wybrzeżu, w galerii – okazyjne muzyka do galerii handlowej www.muzyka-bez-zaiks.pl/muzyka-w-galerii/ – artystycznej, warto zapoznać się z sopocką ofertą klubów nocnych i pubów. Sopot jest znany w całej Polsce z bujnego życia nocnego. Każdy klient znajdzie tam coś odpowiedniego – są bowiem puby serwujące dobre piwo, kluby muzyczne ze zróżnicowanym repertuarem i kluby taneczne.