Karkonosze atrakcją dla rodziny

Najwyższe pasmo Sudetów jest równocześnie najwyższym pasmem górskim w Czechach. Po Polskiej stronie leży jedynie mała, północna część Karkonoszy, niemniej jednak góry te okazują się być jednymi z najatrakcyjniejszych w Sudetach.

Karkonosze, Szrenica

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Corocznie w Karkonosze przyjeżdża tysiące urlopowiczów – jedni znajdują tu ciszę i spokój, inni idealne miejsce na rodzinne wakacje 2014. Najbardziej znanymi kurortami pośród odwiedzających są niewątpliwie Karpacz i Szklarska Poręba noclegi odnajdują tu jednocześnie miłośnicy letniego jak i zimowego odpoczynku.

Karkonosze to góry o nadzwyczajnie urozmaiconym krajobrazie. Charakterystyczny jest wyrównany grzbiet, ponad którym górują odosobnione szczyty: Śnieżka, Wielki Szyszak, Łabski Szczyt, Smogornia, Szrenica. Podróżników zachwycają liczne kaskady i wodospady oraz głębokie dolinki, którymi żywo płyną potoki. Karkonoski Park Narodowy został wpisany na Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO. Grzbietem Karkonoszy biegnie około 30 kilometrowy, czerwony szlak turystyczny określany Szlakiem Przyjaźni polsko-czeskiej. Jest on jednym z najatrakcyjniejszych w tych górach i z przyjemnością przemierzają go wszyscy turyści. Tutaj przeczytasz więcej informacji – .

Oryginalne, nie tylko z nazwy, są liczne grupy skalne. Na uwagę zasługują Pielgrzymy widniejące na niemalże każdym folderze, wysokie na około dwadzieścia pięć metrów są bardzo dobrym punktem widokowym. Skały Słonecznika nie zostały nazwane wbrew pozorom od określenia kwiatów, a od Słońca, które ukazujące się według tradycji nad skałą wytycza kierunek południowy. Następne atrakcyjne formacje skalne to: Trzy Świnki, Krucze Skały, Chybotek.

O niepowtarzalności Karkonoszy decydują pozostałości z czasów zlodowaceń: rumowiska skalne, kotły polodowcowe i jeziora: Śnieżne Kotły, Czarny Kocioł Jagniątkowski, Wielki i Mały Staw. W najwyższych partiach rośnie kosodrzewina, a nagie szczyty skalne obrastają mchy i porosty. Klimat tych gór do dziś pozostaje dosyć zimny, dzięki czemu śnieg jest tu dosyć długo. Są tu rewelacyjne tereny narciarskie.

***Kompletną ofertę na urlop dwa tysiące czternaście w Karkonoszach można odnaleźć w serwisie bądź klikając na niżej umieszczone linki:- Karkonosze kwatery- agroturystyka Karkonosze- wczasy w Karkonoszach