W lecie poza kosmetykami, których używa się na co dzień, duża liczba pań zaczyna myśleć również nad innymi środkami

Lato jest bardzo charakterystycznym czasem z różnych przyczyn. Przede wszystkim czas letni to podwyższone temperatury, dni czasami nawet upalne. Lato kojarzony jest również z wakacjami, a więc z czasem, w którym można odpocząć. Czas ten bywa także przeznaczany na lepszą dbałość o stan zdrowia i urodę. Zalecane jest, by w tym okresie stosować mniejszą ilość kosmetyków kolorowych, czyli takich jak między innymi cienie do powiek czy ciężkie pudry.

Kosmetyki tego rodzaju jedynie powodują obciążanie skóry i zmniejszają dostęp powietrza, który w lecie jest b przy bardzo wysokiej temperaturze większość kosmetyków rozpuszcza się, tworząc nieestetyczny efekt. Z tego powodu w lecie zalecane jest wykonywanie wyłącznie skromnego makijażu lub hotel w centrum wrocławia całkowita z niego rezygnacja. Lato wymaga więc specjalnej pielęgnacji, a co za tym idzie innych środków kosmetycznych (spróbuj: ) niż zwykle.

Wyszczuplanie

Geny i styl życia

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

W lecie poza kosmetykami, które stosowane są na co dzień, takimi jak krem przeciwzmarszczkowy, wiele pań zaczyna myśleć również nad innymi kosmetykami. Lato oznacza możliwość wybrania krótkich i przewiewnych ubrań, jak również kostiumu kąpielowego, na przykład na plażę. W związku z tym wielu ludzi dąży do zyskania wymarzonej sylwetki na lato. By to osiągnąć wprowadzane są diety i rozmaite plany aktywności fizycznej. Wiele pań sięga także po specjalne kosmetyki. Działają one ujędrniająco oraz nawilżają skórę. Coraz więcej osób wybiera także kosmetyki wyszczuplające. Są to rozmaite balsamy i peelingi, które mają za zadanie wspomóc kurację odchudzającą.

Pielęgnacja skóry

Pielęgnacja skóry latem polega przede wszystkim na intensywnym jej nawilżaniu. Podwyższone temperatury i inne czynniki niejednokrotnie bowiem prowadzą do nadmiernego wysuszania skóry. W przypadku skóry na twarzy niekiedy wystarczy tylko typowy krem pod oczy. Zalecane jest z kolei regularne stosowanie balsamów do całego ciała – . Latem ogromnie ważną kwestią jest opalanie. Należy chronić skórę przed jego negatywnymi następstwami, a także odpowiednio ją pielęgnować po opalaniu. W tym celu w sprzedaży są różnorodne kosmetyki do opalania. Ich wybór jest bardzo duży, a rodzaj środka zależy od typu skóry i karnacji.