Jak odpocząć w naszych Tatrach?

Nie wychodzisz z założenia, że polskie Tatry są nieco przereklamowane? W takim razie uważamy tak samo – nadal kocham Tatry – polskie, chociaż słowackie także są miłe. I choć francuskie Alpy zapewne są odrobinę bardziej monumentalne, to tak czy siak regularnie odwiedzam Tatry. Jednakże nie preferuję tylko górskich wędrówek. Uwielbiam także baseny termalne. W ostatnich latach powstało po polskiej części Tatr wiele term. Zapewne dlatego, że Unia chętnie daje dotacje… To raczej dobrze.

Wcześniej zasadniczo terma kojarzyła mi się ze Słowacją – jednak to się na całe szczęście zmieniło. Górale nareszcie doszli do wniosku, że skoro chcą zarabiać dutki, powinni wyjść do ludzi, rozszerzać własną ofertę. Generalnie baseny termalne w Tatrach prezentują wysoki poziom. Można śmiało powiedzieć, że nie ma bardziej niezwykłego uczucia, niż pójście na basen termalny po narciarskim szaleństwie bądź górskich wędrówkach…

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com

Czyli moim skromnym zdaniem baseny termalne w Polsce (np. ) nie są gorsze, aniżeli choćby słowackie. Doskonale wiem, że często myślimy, iż infrastruktura turystyczna w Tatrach nie ulega poprawie. To nieodpowiednie rozumowanie – trochę szacunku dla górali mimo wszystko by się przydało. Fajnie, ale przecież w Tatrach mamy możliwość robić o wiele więcej ciekawych rzeczy.

Masz ochotę poznać więcej interesujących informacji na opisywany wątek? To poczytaj szczegóły (http://www.margotravel.com.pl/p,Wycieczki-szkolne), które właśnie takie informacje mają.

Na przykład świetnym pomysłem są choćby jednodniowe wycieczki. W szczególności Zakopane, a więc polska stolica Tatr to miejsce, skąd każdego dnia moglibyśmy pojechać w fajne tereny.

Przykładowo interesująca jest podróż do Słowackiego Raju. Zapewne na Słowacji nie ma pięknych miast, to jednak przyrodę mają fantastyczną. Sympatycznie wspominam również Wadowice – z oczywistych przyczyn. Bez większego cienia wątpliwości warto pojechać także do Wieliczki oraz Oświęcimia. Chociaż oczywiście wycieczka do Oświęcimia to niemiłych nie należy – jeśli masz słabą psychikę, jesteś wrażliwy, powinieneś odpowiednio przygotować się do owej wycieczki. Jest bardzo dużo rozwiązań, dzięki którym wypoczniesz w Tatrach. I właśnie dlatego lubię Tatry – są pełne kontrastów. Mam nadzieję, że znajdzie się chociażby jedna osoba, która po prostu po przeczytaniu artykułu pojedzie w Tatry.