Jak odpocząć w naszych Tatrach?

Nie wychodzisz z założenia, że polskie Tatry są nieco przereklamowane? W takim razie uważamy tak samo – nadal kocham Tatry – polskie, chociaż słowackie także są miłe. I choć francuskie Alpy zapewne są odrobinę bardziej monumentalne, to tak czy siak regularnie odwiedzam Tatry. Jednakże nie preferuję tylko górskich wędrówek. Uwielbiam także baseny termalne. W ostatnich latach powstało po polskiej części Tatr wiele term. Zapewne dlatego, że Unia chętnie daje dotacje… To raczej dobrze.

Wcześniej zasadniczo terma kojarzyła mi się ze Słowacją – jednak to się na całe szczęście zmieniło. Górale nareszcie doszli do wniosku, że skoro chcą zarabiać dutki, powinni wyjść do ludzi, rozszerzać własną ofertę. Generalnie baseny termalne w Tatrach prezentują wysoki poziom. Można śmiało powiedzieć, że nie ma bardziej niezwykłego uczucia, niż pójście na basen termalny po narciarskim szaleństwie bądź górskich wędrówkach…

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com

Czyli moim skromnym zdaniem baseny termalne w Polsce (np. ) nie są gorsze, aniżeli choćby słowackie. Doskonale wiem, że często myślimy, iż infrastruktura turystyczna w Tatrach nie ulega poprawie. To nieodpowiednie rozumowanie – trochę szacunku dla górali mimo wszystko by się przydało. Fajnie, ale przecież w Tatrach mamy możliwość robić o wiele więcej ciekawych rzeczy. Na przykład świetnym pomysłem są choćby jednodniowe wycieczki. W szczególności Zakopane, a więc polska stolica Tatr to miejsce, skąd każdego dnia moglibyśmy pojechać w fajne tereny.

Przykładowo interesująca jest podróż do Słowackiego Raju. Zapewne na Słowacji nie ma pięknych miast, to jednak przyrodę mają fantastyczną.

Zaintrygował Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania kliknij także ten odnośnik. Pokrewne wiadomości przeczytasz również tutaj zabytkowy hotel.

Sympatycznie wspominam również Wadowice – z oczywistych przyczyn. Bez większego cienia wątpliwości warto pojechać także do Wieliczki oraz Oświęcimia. Chociaż oczywiście wycieczka do Oświęcimia to niemiłych nie należy – jeśli masz słabą psychikę, jesteś wrażliwy, powinieneś odpowiednio przygotować się do owej wycieczki. Jest bardzo dużo rozwiązań, dzięki którym wypoczniesz w Tatrach. I właśnie dlatego lubię Tatry – są pełne kontrastów. Mam nadzieję, że znajdzie się chociażby jedna osoba, która po prostu po przeczytaniu artykułu pojedzie w Tatry.