W jaki sposób wybrać wysokiej klasy buty wspinaczkowe na eskapadę w góry?

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com
Nasze wojaże są coraz częstsze i coraz chętniej decydujemy się na przeżycie emocjonującej przygody. Wiele osób rezygnuje z ekskluzywnych hoteli i stawia na obcowanie z naturą. Jednym z ekscytujących sposobów na spędzenie wolnego czasu, jest wspinaczka po skałach. Z jednej strony niesamowita i odkrywcza, z drugiej zaś niebezpieczna i wymagajaca. Na szczęście nie jesteśmy zdani tylko na siebie, z pomocą przychodzi nam fachowy sprzęt wspinaczkowy. Dzięki jego stosowaniu możliwe staje się zminimalizowanie opcjonalnego, a nasza przygoda(zobacz wyprawa namibia) z górami z pewnością będzie warta zachodu.

Kluczowym elementem, są buty wspinaczkowe Często chodząc po górach nie zwracamy na nie uwagi, do chwili, kiedy zaczną okropnie obcierać nasze nogi lub przemakać. Nieprawidłowo dobrane obuwie, może zepsuć nawet najbardziej atrakcyjną wycieczkę. Podstawowym pytaniem, jakie musimy sobie zadać to, gdzie najczęściej będziemy chodzić w naszych butach.

Do wędrówki po łagodnym terenie, najlepszym rozwiązaniem będą buty niskie, sięgające niżej kostki. Oprócz niezbyt forsownych wypraw można w nich uprawiać wiele innych form aktywności, np. nordic walking, jazdę na rowerze, czy bieganie. Takie buty turystyczne są lżejsze od obuwia z wysoką cholewką. Za to, znajdziemy w nich rozwiązania używane w wysokich butach trekkingowych – membranę zapobiegającą przemoknięciu, wyprofilowaną podeszwę zapewniającą stabilność nogi oraz specjalne wzmocnienia na palcach oraz pięcie.

Górskie ścieżki ze stromymi podejściami alb wymagające wędrówki po ciężkim terenie, to warunki, w których najlepiej sprawdzą się buty wspinaczkowe. Cholewka sięga nad kostkę i zapewnia właściwą stabilność nogi. Chroni tym samym przed skręceniem stawu skokowego podczas poruszania się w nierównym terenie. Głęboko profilowana podeszwa gwarantuje perfekcyjną przyczepność w terenie, natomiast wkładka wzmacniająca, usztywnia podeszwę.

Profesjonalny sklep, w którym kupimy buty turystyczne i sprzęt górski, to np. Berghaus (na jego stronie).

Jeżeli znajdujące się tu wiadomości są dla Ciebie absorbujące, kliknij tutaj, gdyż w danym serwisie (http://www.kormoran-rowy.pl/) także znajdziesz coś wartościowego.

Na zakupy podobnego obuwia, najlepiej wybrać się pod koniec dnia. Stopy zmęczone chodzeniem są trochę bardziej spuchnięte niż po wstaniu z łóżka i mają rozmiar zbliżony do nogi po całodziennej wędrówce po szlaku. W wyborze właściwego modelu dostosowanego do naszych potrzeb, z pewnością pomoże nam wykwalifikowany sprzedawca. Aby znaleźć sklep z butami do wspinaczki w naszym mieście, wpiszmy w wyszukiwarkę szukane słowa, np. „sklep sportowy Wrocław” .