W jaki sposób uratować życie?

Nadchodzą wakacje, a więc okres podróży. Pakując torby i przygotowując samochód do trasy, nie należy pominąć apteczki. Jej posiadanie może w przyszłości nam lub bliskim uratować życie.

Mimo że w Polsce nie narzuca się prawnej konieczności umieszczania apteczki w aucie, przed udaniem się w trasę bezwzględnie apteczki samochodowe to konieczność wyposażenia.

Apteczka samochodowa

Źródło: czarmed.pl

Apteczka samochodowa powinna zawierać kompresy wyjałowione, plastry opatrunkowe, jodynę lub wodę utlenioną, bandaże i opaski elastyczne. Dobrze jest dorzucić jeszcze instrukcję udzielana pierwszej pomocy, koc termoizolacyjny i defibrylator aed. Nie są niezbędne np. młotki neurologiczne, lampy medyczne czy inny szpitalny sprzęt. Każde z nich jest do zdobycia z łatwością w aptekach.

Apteczka turystyczna dla podróżujących pieszo generalnie ma zbliżony skład do apteczki (apteczki w czarmed) w aucie. Warto zrobić na nią zawsze nieco miejsca w bagażu.

Oprócz wizyty w aptece, opłaca się dać sobie trochę czasu na naukę niesamowicie przydatnego zagadnienia, jakim jest pierwsza pomoc kurs pierwszej pomocy dla firm przedmedyczna.

Czy podoba Ci się opisywany materiał? Jeżeli tak, to sprawdź poza tym szczegóły w serwisie laserowa korekcja wzroku katowice cena, gdyż one również mogą okazać się dla Ciebie bardzo wartościowe.

Umiejętność, która kiedyś może ocalić życie, jest łatwo dostępna w Internecie i broszurach z instrukcjami. Jeżeli nie zaliczaliśmy lekcji Przysposobienia Obronnego w liceum, lub mało z nich już pamiętamy, poleca wybrać się na darmowy kurs organizowany czasem z różnych okazji przez ratowników medycznych.

Poznamy wtedy zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej i potrenujemy ją na gumowych figurach, znanych jako fantomy (fantomy na PO). Dowiemy się także jak obsługiwać wymienione wyżej rzeczy z apteczki, w tym defibrylator aed i bandaże. Pamiętajcie, oddanie paru godzin czasu i kilkunastu złotych w aptece może ocalić życie!

A po wyczerpującym dniu po wycieczce w góry czy spędzonym czasie w trasie, wykorzystaj aparaty do masażu.