W jaki sposób spędzić wymarzony urlop w Polsce?

Jeziora Mazurskie

Autor: Saskia van de Nieuwenhof
Źródło: http://www.flickr.com/

Zamiast biernie czekać na pierwsze oznaki lata możemy już dzisiaj, pomimo deszczu i śniegu za oknem, zaplanować swój wakacyjny urlop. Zgodnie z porzekadłem często okazuje się, że swojego nie znacie cudze chwalicie, z tego powodu warto najpierw przejrzeć atrakcje turystyczne które w swojej ofercie ma nasz kraj.

Sportowy wypoczynek na świeżym powietrzu

Nic tak idealnie nie działa na nasze szczęście jak aktywny wypoczynek. Nie musimy wcale szczycić się super kondycją czy być bardzo wysportowanym, aby odwiedzić polskie góry. Wybrać możemy spośród Karkonoszy, Gór Świętokrzyskich, Sudetów i Karpat, niejednej przyjezdny oraz entuzjasta zapierających dech w piersiach górskich szlaków znajdzie coś dla siebie. Wybierać można wśród szlaków o różnym stopniu trudności, zależy od tego, jak zahartowany jest nas organizm i czy znosi duży wysiłek fizyczny.

Jak zaplanować urlop w górach?

Przygotowując się do wypoczynku w górach musimy wybrać adekwatny sprzęt trekingowy – wygodne buty górskie, kilki do nordic walkingu, plecaki i cieple okrycia wierzchnie i przeciwdeszczowe w przypadku ochłodzenia i ulewy. Musimy mieć na uwadze klimat jaki występuje w wyższych partiach kraju i zmiennej pogodzie. Posiadając odpowiedni sprzęt należy wyposażyć się w użyteczne telefony noclegów i położonych blisko stancji, gdzie będziemy mogli odpocząć. Noclegi w górach należy planować wcześniej i nie przeforsowywać się na szlakach.

Gdzie warto się wybrać?

Miejscem wartym polecenia jest miasteczko Szczyrk. Miejscowość ta położona jest w Beskidzie Śląskim, w dolinie Żylicy, znana jest z wielu stacji narciarskich np. Ośrodek Przygotowań Olimpijskich czy wyciągu narciarskiego „Beskid”.Szczyrk z wyjątkiem atrakcji narciarskich, ma w swojej ofercie piesze szlaki turystyczne, obiekty rekreacyjno-rozrywkowe a także bazę hoteli i pensjonatów. Noclegi w Szczyrku znaleźć możemy bez problemu na stronach internetowych tej miejscowości oraz ofertach turystycznych.

Wypoczynek w Polsce może być równie atrakcyjny co najbardziej egzotyczna wycieczka zagraniczna. Niezwykłych miejsc bowiem mamy wiele, musimy jedynie je dostrzec i z ich uroku skorzystać. wypoczynek (eccotravel.eu/kambodza/) Wypoczynek – polecam nocleg w centrum