W jaki sposób nie rozpuścić pupila?

Twierdzisz, że twoje dziecko miało zawsze ciekawe zainteresowania? Już w już mając kilka lat zaczęły je interesować poradniki o roślinach i kwiatach, porady i możliwości stworzenia pięknego i niepowtarzalnego ogrodu. Uważasz, że to zajęcie dla starszych? Nieprawda. Dzieci mogą mieć różne zainteresowania i choćby trwało to jedynie chwilę warto umożliwić im próbowanie różnych zainteresowań. Ale – uwaga – pamiętajmy, że wartościowe jest próbowanie z głową.

Dziecko z pluszakiem

Autor: Miles Bannan
Źródło: http://www.flickr.com
Jak nasze dziecko jest zafascynowane pieskami nie kupuj mu od razu czworonoga, podaruj mu na początek poradnik o psach, o ich hodowli, opiece, o ich nawykach, o rasach, niech twoje dziecko pozna jak najwięcej ras, niech zobaczy, że taki pies to radość, ale także obowiązek.

Po zapoznaniu się z treścią takiejksiążki zweryfikuj jego wiedzę, jeśli będzie opowiadał ci o psach, jakby był wieloletnim hodowcą możesz zakupić mu czworonoga. To bowiem najlepszy sposób, na przygotowanie dziecka do poważnej roli. Niestety, często jest tak, że rodzice kupują dziecku w ramach prezentu jakiegoś zwierzaka, albo proszeni przez głównego zainteresowanego w końcu ulegają jego namowom.

A później… Nie ma osoby, która zajmowałaby się psem, dziecko zaniedbuje swoje obowiązki, w konsekwencji takie biedne zwierzaki często kończą w schroniskach. Pamiętajmy, że sprawa ta nie dotyczy tylko psów. Jeśli dziecko pokocha ptaki, kupmy mu taki poradnik o ptakach, niech poczyta o hodowli, odżywianiu i opiece, przygotujmy dla niego pole do popisu. To podobnie, jak poruszone we wstępie rośliny i kwiaty, można bagatelizować, że dziecko się nimi nie opiekuje, ale często zaczyna się od takich rzeczy, a następnie te zachowania przechodzą nie tylko na zwierzęta, ale i na najbliższych ludzi (zobacz jak najlepiej zająć się ukochanym pupilem: ptaki poradniki, hodowla).

Warto mieć mądre i odpowiedzialne dziecko.

Czy wiesz, gdzie również możesz odszukać podobne wiadomości? Jeśli nie, to wejdź na ten odnośnik i zerknij na treść (https://www.clarias.pl/) zaprezentowanego w tamtym miejscu postu.

Nie dość, że sam na tym skorzysta najwięcej to zyskają też ludzie, z którymi będzie miał styczność, zyska przyszła jego rodzina, co więcej, taka osoba jest bardziej szanowana i bardziej lubiana. W przeciwnym razie nasze dziecko może pozostać takim egoistycznym, nieodpowiedzialnym dzieciakiem w dorosłym życiu, a wtedy na ciężko będzie nam zmienić cokolwiek.

Zobacz jak właściwie pielęgnować rośliny i kwiaty w domu i w ogrodzie: poradniki o roślinach i kwiatach