W jaki sposób dopasować nowoczesny sprzęt na podróż w góry?

Karkonosze, droga na Szrenicę

Autor: Anna Więckowska
Źródło: Anna Więckowska
Nasze wojaże są coraz częstsze i coraz chętniej decydujemy się na przeżycie szalonej przygody. Jednym z najbardziej interesujących sposobów na spędzenie urlopu, jest wyprawa w nieznane, wspinanie się po górach i noce spędzone pod namiotem.

Czy znasz już ten świeży materiał (https://www.leoapart.com/)? Odnajdziesz w tamtym miejscu faktycznie sporą ilość zajmujących wiadomości na podobny temat. Zobacz a nie pożałujesz!

Osoby które kochają dreszczyk emocji towarzyszący podobnym wyprawom, to nierzadko zapaleńcy, którzy za nic w świecie nie zamieniliby spartańskich warunków na najbardziej niesamowity hotel. Jednak doświadczeni turyści dobrze wiedzą, że podstawą udanej wyprawy jest prawidłowe przygotowanie.

Jednym z najważniejszych elementów, są buty trekkingowe (zapraszam do lektury). Zazwyczaj wędrując po górach nie zwracamy na nie uwagi, do chwili, kiedy zaczną mocno obcierać stopy czy też przemakać. Nie dobrze dobrane obuwie, może popsuć nawet najatrakcyjniejszą eskapadę.Górskie szlaki ze spadzistymi podejściami czy też długie wędrówki po ciężkim terenie, to warunki, w których najlepiej sprawdzą się buty trekkingowe. Cholewka sięga powyżej kostki i zapewnia dobrą stabilność nogi. Chroni tym samym przed skręceniem stawu skokowego podczas poruszania się w wyboistym terenie. Specjalistyczny sklep turystyczny, w którym kupimy profesjonalne obuwie i sprzęt górski, to np. The North Face.

Sklep turystyczny jest miejscem, które obowiązkowo powinniśmy odwiedzić przed wyprawą. Podstawowym sprzętem, który musimy zabrać na wyprawę, jest rzecz jasna namiot. Jego wybór zależy od jego przeznaczenia, czyli od tego, gdzie chcemy jechać i ile ludiz ma pomieścić. Niezależnie jednak od objętości i przeznaczenia namiotu, najważniejszą sprawą jest jego stopień wodoodporności. Namioty, mają przede wszystkim chronić turystów przed wilgocią, bez względu na panująca pogodę. Jeśli wybieramy się na dłuższą wyprawę albo jedziemy samochodem, warto obejrzeć kuchenki turystyczne i zdecydować się na najlepszy dla nas model. Gorąca kawa i ciepły posiłek na zawołanie, zdecydowanie umilą nam wycieczkę.

Kolejnym elementem, który musimy wziąć ze sobą jest śpiwór. Jedną z najważniejszych cech, na jakie musimy zwrócić uwagę decydując się na zakup, jest jego forma.

Nie ociągaj się – naciśnij ten link wielkanoc w szklarskiej porębie i raduj się opublikowanymi tam nowymi artykułami. Na pewno poszerzą one Twoją znajomość rzeczy na powyższy temat.

Ma to przeważający wpływ na wagę oraz wielkość śpiwora, co jest bezpośrednio związane z indywidualnymi potrzebami. Zewnętrzna część „worka do spania” zwykle wykonana jest z tkanin sztucznych. Użycie sztucznych materiałów gwarantuje lekkość i daje ochronę przed zabrudzeniami, a w razie potrzeby śpiwory czyści się w prosty sposób.