W celu odnalezienia równowagi wewnętrznej płynącej z Tatr, zatrzymaj się w stolicy Podhala

Każde miasto turystyczne ma takie miejsca, które ściągają globtroterów. Paryż ma Luwr i Wieżę Eiffla, w Londynie jest Big Ben i Pałac Buckingham, w Warszawie jest Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski i Syrenka, Stolica Małopolski posiada Sukiennice i Wawel.

szlaki turystyczne - Tatry

Autor: Lukas Plewnia
Źródło: http://www.flickr.com
Region Małopolski, to przede wszystkim serce województwa – Kraków, ale również ginące w chmurach wierzchołki Tatr Wysokich, białe skały Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, historyczne miasteczka z urokliwymi starymi kamieniczkami, zielone ostępy puszczy i lasy. Olbrzymia różnorodność ukształtowania terenu Małopolski i jej niespokojne czasy historyczne, spowodowały że region ten jak żaden inny w kraju może pochwalić się ogromną ilością zabytków i oczywiście pięknych widoków.

Jeśli chcemy generalnie wędrować po górach, najlepiej udać się w okolice Zakopanego czy Nowego Sącza. Z kolei blisko Tarnowa i Krakowa natrafimy na więcej historycznych miejsc.

By przejrzeć następny frapujący aktualny artykuł (http://coraltravel.pl/wakacje/Malediwy) na wybrany temat, wejdź w poniższy link — tam będzie dużo informacji.

Kiedy już zwiedzimy Nowy Sącz, pozwiedzamy Zakopane, spędzimy parę dni w Krakowie, powinniśmy podążać dalej, do Nowego Targu. Jeśli zdecydujemy się zwiedzić Małopolskę, powinniśmy z wyprzedzeniem zadbać o pokoje Nowy Targ . W Nowym Targu baza noclegowa jest dobrze rozwinięta i różnicuje się pod względem luksusu i odpłatności.

Masz chęć poszerzyć swą wiedzę i poczytać nowe artykuły na podobny temat? To świetnie – kliknij zatem na hiperłącze do serwisu (propertyapart.com/apartamenty-soft-lofty-legnicka) i przejdź do ciekawej witryny.

Co trzeba zwiedzić w Nowym Targu?

Nieopodal Nowego Targu napotkamy na wiele miejsc godnych zobaczenia. Nowy Targ wyśmienicie nadaje się na jednodniowe eskapady po Tatrach, pośród malowniczych widoków. Na wyciągnięcie dłoni są Gorce z Gorczańskim Parkiem Narodowym. Miasto Królewskie szczyci się okazałym Rynkiem, na którym przez lata odbywały się jarmarki. Obecnie jako miejsce reprezentacyjne zaprasza do odwiedzania XIX – wiecznego Ratusza, w którym jest Muzeum Podhalańskie oraz zwiedzania ozdobnych kamieniczek. Nie sposób pominąć prześlicznego kościółka zbudowanego z drzewa modrzewiowego, położonego na Szlaku Architektury Drewnianej. Nowy Targ nazywany przez tutejszych mieszkańców “Miastem” od wieków jest handlowym i słynącym z rzemiosła centrum regionu.