Urlop w nadmorskich miasteczkach

Sopocka plaża

Autor: maciekbor
Źródło: http://www.flickr.com/
Morze Bałtyckie odwiedzane jest przez szerokie rzesze turystów, nie tylko z Polski. Na polskich plażach nierzadko poza polskim słyszy się język niemiecki. Nadbałtyckie plaże, choć nie zawsze są czyste i zadbane, przyciągają turystów wspaniałymi widokami, a przede wszystkim delikatnym piaskiem. Zagraniczne wybrzeża są bowiem w większości przypadków kamieniste. Nad Morzem Bałtyckim położonych jest bardzo dużo miejscowości pełniących funkcje kurortów. Znaczna liczba mieszkańców żyje i utrzymuje się tylko ze środków, które zarabiają na działalności turystycznej, wynajmując pokoje czy apartamenty przyjezdnym. Niektórzy udostępniają pomieszczenia w swoich własnych domach nawet na okres całego roku. Większa część gości jednak woli przyjechać w sezonie, gdy są wysokie temperatury i można kąpać się w morzu. Do najbardziej popularnych i tłumnie odwiedzanych nadbałtyckich miejscowości należą Międzyzdroje oraz Krynica Morska.

Międzyzdroje

Plaża i morze, Niechorze

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hupla

Jest to miejscowość, znajdująca się na wyspie Wolin.

Nie obawiaj się, nasze linki (https://www.coraltravel.pl/biura-podrozy/mazowieckie/warszawa/warszawa-centrum-salon-firmowy-1) są niezwykle interesujące i, co najistotniejsze, są w każdym przypadku aktualne i przydatne. Gdy potrzebujesz jakichś informacji, to na nasze strony.

Należy bez wątpienia do najchętniej odwiedzanych nadbałtyckich miejscowości w Polsce. Poza charakterystycznymi dla nadbałtyckiego wybrzeża piaszczystymi plażami, w Międzyzdrojach znajdują się dwa kąpieliska, a także kilka innych atrakcji. Jest tam także długie molo, będące równocześnie przystanią dla statków. Lokalizacja miejscowości sama w sobie stanowi atrakcję, na przykład na wyspie Wolin co roku w czasie wakacji organizowany jest Festiwal Słowian i Wikingów, będący bardzo ciekawym wydarzeniem o charakterze edukacyjnym, ale również rozrywkowym. Kwatery w Międzyzdrojach dla przyjezdnych są niezwykle liczne, a ich ceny różne. Ogólnie Międzyzdroje są jednym z droższych kurortów w Polsce.

Krynica Morska

Krynica Morska jest prawie tak popularnym kurortem nad Morzem Bałtyckim jak Międzyzdroje. Jest jednak o wiele większa.

Masz ochotę dodać do swoich zakładek o następną nietuzinkową pozycję? Jeśli tak, to naprawdę zalecam to omówienie (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/index.php) – kliknij a się nie rozczarujesz.

Znaleźć tam można atrakcje do których należy latarnia morska, która jestotwarta dla zwiedzających, jak również port. W pobliżu wybrzeża jest dużo ośrodków wczasowych oraz pól campingowych. Możliwości spędzania wolnego czasu jest ogromnie dużo. Samo miasto również warte jest obejrzenia. Pod hasłem „domki w Krynicy Morskiej” kryje się natomiast bardzo zróżnicowana oferta dotycząca wynajmu domków campingowych oraz letniskowych po zróżnicowanych cenach.