Urlop tylko dla ciekawych świata

Niektórzy nie mają z tym problemu. udają się do biura podróży, kartkują katalog, rozmawiają z pracownikiem takiego biura, zapytują o all inclusive i inne dodatkowe atrakcje, a następnie wyjeżdżają do ciepłych krajów. Co innego niespokojne duchy, ci, którym nie przypadła do gustu skrojona dla nich wycieczka.

wyprawy turystyczne

Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com
Oni chcieliby odkrywać nieznane zakątki podążyć przed siebie, jak koty, nie oglądać się na wycieczkę grupową i wspólne posiłki. Chcieliby nocować pod namiotem, może w samochodzie, na dziko, czasami w jakimś hotelu, przypadkowo byleby była przygoda.

Takich ludzi nie interesuje wynajem kosztownych noclegów w hotelu, w które wliczone jest jakiś zawyżony podatek od wynajmu i inne dodatkowe koszty (dowiedz się więcej). Oni muszą czuć się wolni, nieograniczeni takimi przeszkodami. A możliwości mają wiele, wszystko jednak zależy, jakim potencjałem, osobowością – i co najważniejsze – jaką odwagą dysponuje ów turysta.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Ci, co się nie boją wyzwań wybiorą się w wyprawę dookoła świata na rowerze… No dobra, nawet nie dookoła świata, lecz dajmy na to odkryją jakąś ciekawą trasę w Europie. Można się też wybrać w taką podróż po naszym kraju, załóżmy, z północy na południe lub na odwrót. Oczywiście, chęci to nie wszystko. Trzeba to jednak dobrze ułożyć w całość, a przy okazji lubić taki sposób zwiedzania – bo jazda na rowerze to piękne widoki, lecz także ciężka harówa. Dla ludzi jednak, którzy nie lubią konwencjonalnych wycieczek, takie podróżowanie wydaje się wymarzone. W danej chwili po świecie na rowerach przemieszczają się nasi rodacy, niektórzy z nich są już w podróży dobrych parę lat. Postanowili, że objadą całą kulę ziemską i realizują tę pasję z wytrwałością i niespożytkowaną energią.

Dla jeszcze odważniejszych można zaproponować wypad w jakieś wysokie, dzikie góry. Noclegi tylko od czasu do czasu w schronisku, ale większość czasu pod namiotem lub pod gołym niebem. Można pokusić się o przeżycie survivalowej przygody, podczas, której będziemy musieli sobie radzić z wieloma przeciwnościami losu. Naszym głównym przeciwnikiem będzie przyroda, jej humory, niespodziewane spotkania z dzikimi zwierzętami i zmiany pogody, które mogą być niebezpieczne a nawet zagrażające życiu lub zdrowiu. Na takim wyprawie najważniejsze to umieć odnaleźć się w każdych warunkach. Trzeba wiedzieć, że nie każdy z nas ma predyspozycje do spędzania wolnego czasu w taki ekstremalny sposób. Trzeba pamiętać by mierzyć siły na zamiary, aby nasza upragniona podróż nie była dla nas powodem przykrych wspomnień.