Turystyka w państwach południowej Azji, czym turystów kusi mało znana Kambodża.

Południowa część Azji od dawna kusi turystów swoją niesamowitą przyrodą a miejsca takie jak Tajlandia czy Wietnam co roku odwiedzane są przez tysiące urlopowiczów. Powoli dołącza do tego grona Kambodża, która zaczyna się otrząsać z niedawnych wojennych zniszczeń.

Kambodża - wycieczka
Tragedie, jakie przez lata miały miejsce w tym miejscu spowodowały jego ogromne zniszczenie, ale jednak ludzie wolno powracający do normalności są ogromnie życzliwi i przyjaźni. Również władze zaczęły dostrzegać bardzo duży potencjał turystyki, mają świadomość jak dużo dać to może ich krajowi, i można zauważyć że kraj ten coraz bardziej otwiera się na turystów. Rzecz jasna Kambodża nie ma tak rozbudowanej turystycznej bazy jak sąsiadujące kraje. Nadal jest krajem mało zmienionym przez turystów z zagranicy i ich pieniądze, w dalszym ciągu można ujrzeć w niej prawdziwe oblicze Azji. Turyści muszą się także liczyć z tym, że standard hoteli znacznie będzie odbiegał od ogólnie przyjętych standardów, często też mogą być nagabywani przez żebraków, sprzedawców i różnej maści naciągaczy.

W powodu tego wszystkiego wycieczka do Kambodży nie jest dobrym pomysłem dla osób, które szukają luksusu i rozrywki. Będzie to raczej wyjazd dla kogoś, kto lubi poznawać nieznane kraje, ich mieszkańców i zwyczaje. W Kambodży znaleźć można bardzo dużo atrakcyjnych miejsc do zwiedzania, ale nie dojedzie się do nich wygodną taksówką – często trzeba korzystać z lokalnego transportu czy nawet pieszo pokonywać długie trasy.

Jednym z najbardziej interesujących miejsc w tym rejonie niewątpliwie jest Angkor, który był dawną stolicą Imperium Khmerów. Jest to najbardziej rozbudowany kompleks świątynny na świecie, i każdego lata coraz większa liczba turystów przylatuje żeby go zobaczyć. Popularne stają się również niewielkie kurorty nad morzem, powoli zaczynają nabierać typowego turystycznego klimatu. Rosnąca liczba turystów bardzo chętnie zaczyna odkrywać uroki tego wspaniałego miejsca – wakacje Kambodża są oferowane przez większość biur podróży, a trzy tygodnie które się tam spędzi z pewnością dostarczą niesamowitych przeżyć (zobacz sam:najlepsze wakacje w Kambodży).