Wyjazdy na koncerty

Polskie agencje organizujące koncerty każdego roku udostępniają coraz większą ofertę ciekawych propozycji. Stworzenie stadionów na mistrzostwa Europy w piłce nożnej dało możliwości do zapraszania do Polski międzynarodowych gwiazd, gromadzących na swoich koncertach tysiące fanów. Obiekty te zostały wybudowane między innymi w stolicy, Poznaniu czy we Wrocławiu.

Strategiczne położenie tych miast zachęca koncertowych turystów do odwiedzin – do Wrocławia nierzadko przyjeżdżają ludzie z Niemiec i Czech, Poznań jest muzyczną Mekką dla ludzi z północnej części kraju, a Warszawa jest chętnie odwiedzana przez obywateli krajów położonych na wschodzie. Większa część osób przyjeżdżających na koncerty, planuje powrót jeszcze tego samego dnia. Wielu postanawia jednak powiązać wyjazd koncertowy ze zwiedzaniem.

Wrocław – miasto spotkań

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International

Dojazd do tego miasta jest niezwykle prosty – zarówno autem, jak i koleją. W mieście znajduje się również lotnisko. Na turystów czeka dużo urokliwych miejsc wartych zwiedzenia.

Te ciekawe posty mają swoją kontynuację. Chcesz się z nią zapoznać? Więc idź do serwisu i tam ciesz się nowymi wątkami.

Fontanna na pergoli, jeden z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych w tej części Europy, ogród botaniczny czy Panorama Racławicka to tylko niektóre z oferowanych dla gości atrakcji. Jedna doba to stanowczo za mało, żeby zwiedzić wszelkie ciekawe punkty. Dlatego też Wrocław jest wyposażony w dogodną bazę noclegową. Noclegi we Wrocławiu bywają bardzo tanie – jest to miasto studenckie, jest tutaj więc dużo hosteli, a w wakacje można wynająć tani pokój w jednym z akademików. Wrocław poza koncertami na stadionie piłkarskim, ma do zaoferowania wiele innych sal średniej i małej wielkości. Wiele z nich jest znanych na terenie Polski z dobrego nagłośnienia.

Poznań również jest sprzyjający

W Poznaniu znajdują się w większości duże i małe sale koncertowe. Mało jest tam niestety dobrej jakości sal o średniej wielkości. Firmy organizujące koncerty chętnie zapowiadają tutaj większe wydarzenia. Jest to miasto najlepiej zlokalizowane dla przyjezdnych z całego kraju. Można tam również spotkać dużo atrakcji – wspaniały ratusz, Stary Browar czy zabytkowe kościoły. Noclegi w Poznaniu, podobnie jak w przypadku Wrocławia, nie należą do drogich. W mieście jest wiele hoteli, które były bazą noclegową dla gości z innych krajów w czasie mistrzostw Europy w piłce nożnej. Są więc tutaj hotele o dużym zróżnicowaniu standardów.