Turystyczne i sportowe atrakcje w rejonie Kotliny Kłodzkiej, co ciekawego można robić w Zieleńcu.

Kotlina Kłodzka ma całkiem sporo do zaoferowania dla turystów, trudno się być zdziwionym, że ten rejon co roku odwiedza kilkaset tysięcy osób. Rowerowe i piesze szlaki są pełne w zasadzie od wczesnej wiosny do późnych jesiennych miesięcy, malownicze trasy przebiegają pomiędzy pięknymi rejonami, zapewniając ciszę, spokój i kontakt z przyrodą. Znajdą coś pośród nich i aktywni, poszukujący adrenaliny kolarze, i całe rodziny potrzebujące raczej tras, na których dadzą sobie radę.

Polanica Zdrój

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei zima to czas, gdy w rejonie tym pojawiają się tysiące miłośników białego szaleństwa. Liczne trasy snowboardowe i narciarskie, wypożyczalnie sprzętu i sztucznie naśnieżane stoki gwarantują doskonałe warunki do uprawiania zimowych sportów. Oprócz tego w rejon ten często przybywają artyści i ludzie z pierwszych stron gazet – to jeszcze bardziej napędza zainteresowanie tym przepięknym regionem. Takie zainteresowanie widać zresztą bardzo dobrze przy szukaniu kwater i miejsc noclegowych, w pewnych okresach zimy lub lata są z tym spore kłopoty.

Czy ekscytuje Cię omawiana kwestia? Jeżeli tak, to kliknij ten odsyłacz i zdobądź cenne szczegóły (ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/index.php) także na pokrewnej stronie.

Kliknij: noclegi w Dusznikach Zdrój w niskiej cenie.

Najbardziej popularnym w tym rejonie kraju ośrodkiem narciarskim jest Kudowa Zdrój, miejscowość położona na końcu Kotliny Kłodzkiej. Jest to też najwyżej leżąca miejscowość Sudetów, która ma bardzo specyficzny mikroklimat bardzo podobny do tego, jaki będzie w Alpach. I dzięki takim właśnie warunkom w Kudowie Zdrój występują idealne warunki do uprawiania narciarstwa. Działa w nim blisko trzydzieści narciarskich wyciągów o bardzo zróżnicowanym poziomie zaawansowania, część z nich ma oświetlenie (zobacz światła sceniczne) więc pozwalają na jazdę do późnych godzin wieczornych. Dla zaciekawionych: pokoje gościnne do wynajęcia w Kudowie Zdrój.

skały

Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym w Dusznikach Zdrój można w przyjemny sposób spędzić czas na rowerze, wśród okolicznych tras każdy może znaleźć odpowiedniego na swoje umiejętności. Miejscowość ta cieszy się popularnością i w zimie, i w lecie, więc należy mieć na uwadze to, aby w odpowiednim czasie zastanowić się nad noclegami, jeżeli się weźmie za to zbyt późno to okazać się może, że wszystkie zieleniec domki już będą zarezerwowane i nic wolnego może się nie znaleźć.