Trenujemy mięśnie nóg

Z pewnością posiadanie w domu dobrze wyposażonej siłowni to luksus. Należy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie – z czego taka siłownia powinna być zbudowana? Fundamentem każdej siłowni, również własnej na pewno są atlasy do ćwiczeń. Urządzenie to umożliwia trening siłowy niemal wszystkich partii mięśni. Trenować możemy zarówno nogi, plecy, a także ramiona oraz klatkę piersiową.

Odzież sportowa

Autor: Adidas
Źródło: Adidas

Atlas do siłowni posiada w sobie po prostu elementy wyposażenia różnych urządzeń treningowych, stąd naturalnie jego rozległa funkcjonalność.

Właśnie dlatego budowanie domowej siłowni trzeba zacząć od atlasu (altasy kulturystyczne). Zajmuje on stosunkowo niewiele miejsca, biorąc pod uwagę jego możliwości, co jest dużym plusem w przypadku, jeśli siłownia ma zostać umieszczona w domu. Uzupełnieniem atlasu może być też trenażer. Przyrząd ten można zamocować właściwie wszędzie: do ściany, do sufitu, czy nawet w drzwiach – tutaj potrzebny jest drążek rozporowy. Drążek pozwala na trening ramion, pleców, a także brzucha i klatki piersiowej.

Oprócz urządzeń siłowych, wypadałoby zatroszczyć się także o sprzęty z kategorii fitness, dla zachowania dobrej kondycji. W tym wypadku sprawa jest łatwa – wystarczy zdecydować i dokonać wyboru pomiędzy orbitrekiem, a bieżnią stacjonarną.

Czy według Ciebie prezentowany artykuł zawiera przydatne informacje? Jeśli tak, to przeczytaj też pomocne wpisy, które są nieprawdopodobnie ciekawe.

Bieżnia Reebok pozwala na zwyczajne bieganie w komfortowych, domowych warunkach. Oprócz treningu wydolnościowego, treningi na bieżni modelują także mięśnie łydek, ud i pośladków.

Rowerek treningowy (trójkołowe rowerki Kettler) natomiast daje trochę większe możliwości. Forma treningu podobnie oparta jest na biegu, jednak podczas treningu angażowane są też ramiona, a to odciąża stawy kolanowe oraz biodra. Orbitrek przyczynia się zatem także do pracy nad mięśniami ramion. Co jednak wybrać jako uzupełnienie siłowni – bieżnię, bądź orbitrek, trzeba zadecydować samodzielnie.