Treningi mają wpływ również na naszą sylwetkę

Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. W jaki sposób jednak ćwiczyć, kiedy żyjemy w nieprzerwanym pośpiechu i brak nam czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Trzeba zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Postaramy się odpowiedzieć na pytanie „bieżnia magnetyczna, czy orbitrek?”

Bieżnia treningowa

siłownia

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Niezwykle popularnym urządzeniem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa (oferta na bieżnie w sklepie sportowym Urządzenie to pozwala na bieganie bez ograniczeń w warunkach domowych. Trzeba zaznaczyć, że ćwiczenia te są wygodne i bezpieczne. Ćwicząc na bieżni redukujemy tkankę tłuszczową, obniżamy poziom cholesterolu i podnosimy wydolność krążeniowo-oddechową. Treningi mają wpływ również na naszą sylwetkę – formują mięśnie nóg oraz pośladków.

ćwiczenia na przyrządach w siłowni

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwym wyborem jest bieżnia treningowa. Ten rodzaj bieżni pozwala na lżejszy i bardziej naturalny bieg oraz marsz. Dodatkowo możemy dowolnie regulować tempo przesuwania się taśmy, czego nie można powiedzieć o bieżni magnetycznej.psycholog – oferta psychologa z Pruszkowa -Pozostaje jeszcze wybór producenta – chcielibyśmy wszak zakupić wysokiej jakości, które będzie pracowało długo. Należy tu zaznaczyć, iż bieżnia thorn to znakomity wybór. Bieżnia Thorn cieszy się dużym uznaniem i zapewnia niepodważalną jakość swoich produktów.

Orbitrek
Może należy jednak pomyśleć nad nabyciem trenażera? Te urządzenia mają w sobie wiele zalet, które należy uznać. Trenażer (instrukcja montażu orbitreka) mniej obciąża stawy, zmniejsza się więc ryzyko urazu. Dodatkowo, ćwiczenia na orbitreku angażują także mięśnie ramion, pleców , jak również klatki piersiowej. Jeżeli nie mamy zamiaru wydać jednak zbyt wiele pieniędzy, właściwym wyborem będzie bieżnia kettler.

Zaabsorbowała Cię omawiana tematyka? Kliknij zatem tutaj i sprawdź więcej na stronie (http://www.m2t.com.pl/pl/terminale-do-noszenia). Tamte materiały też Cię żywo zaciekawi!

To urządzenie z reguły jest tańsze od orbit reków innego rodzaju, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.