Szukasz roweru dla pociechy? Kilka wartościowych sugestii pomoże ci podjąć decyzję

Gdy przyjdzie wiosna coraz chętniej chodzimy z pociechami na dwór. Szukamy też interesujących rozrywek na świeżym powietrzu, gdyż plac zabaw też z czasem może się znudzić. Jednym ze znakomitych sposobów na spędzenie miłego popołudnia w gronie rodziny jest przejażdżka rowerowa. Jeśli i ciebie interesują rowery dla dzieci, musisz poznać parę rad, które będą pomocą w podejmowaniu należytych decyzji.

trik na rowerze górskim

Autor: UK Ministry of Defence
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z podstawowych czynników wpływających na wybór roweru jest wzrost pociechy. Maluch nieprzerwanie rośnie, więc rower będziemy musieli zmienić po upływie roku czy dwóch. Na początku kupujemy rower z kółkami bocznymi, później kółka te można odłączyć, gdy nasze dziecko nie będzie odczuwać strachu. Poza wzrostem pociechy znaczenie mają także możliwości fizyczne – im młody miłośnik rowerów mniej waży, tym lżejszy sprzęt poszukajmy dla niego, inaczej może mieć trudność z podniesieniem roweru, gdy np. zechce wjechać na wyższy krawężnik. Ważne są też typy rowerów, wśród których znajdują się m.in. górale oraz bmx-y.

Rowery górskie odznaczają się dużą ilością przerzutek oraz amortyzatorami, jakie pozwalają komfortowo poruszać się nawet po trudnym terenie. Jednakże bardziej niż rodzaj sprzętu znaczenie ma jakość wykonania roweru. Kupując tanie jednoślady na pewno nie zaoszczędzimy, gdyż po paru tyg. mogą czekać nas pierwsze naprawy. Rowery zrproducent stojaków na rowery z gorszych materiałów szybciej się psują, przez co będziemy musieli szybciej zamienić je na nowsze modele.

Jeżeli istnieją jakieś fascynujące Cię zagadnienia na przedstawiany temat, to kliknij na opracowanie (http://www.btzielonadolina.pl/), ono na pewno Cię zainteresuje.

Trzeba też sprawdzić konieczne akcesoria, takie jak błotnik, nóżkę do stawiania roweru oraz oświetlenie. Sprawdź: hurtownia zabawek.

Jeśli chcesz, aby twoja pociecha szybko nauczyła się jeździć, powinieneś kupić rower biegowy. Nie posiada układu napędowego, a główną siłę stanowią nogi maluszka. Taki rower znakomicie przyzwyczaja szkraby do jazdy na jednośladach, a przede wszystkim uczy trzymania równowagi. Jest całkowicie bezpieczny, ponieważ dziecko może w każdej chwili położyć nogi na ziemi, zabezpieczając się przed wypadkiem. W tym miejscu inne propozycje: .

rowery

Autor: Simone Richter
Źródło: http://www.flickr.com

Kupując rower dla swojego dziecka pomyśl też o sprzęcie dla siebie, jeżeli twój rower od dawna nie nadaje się do używania. Tylko wtedy będziecie mogli jechać na wspólną wycieczkę. Nawet najlepszy ambulans zabawka czy klocki lego nie zastąpią rodzinnie spędzonego czasu.