Zafunduj sobie fantastyczne wakacje w polskich górach.
Kierunek Zakopane: tam powinieneś być!

Jeśli myślisz o fantastycznym urlopie, obowiązkowo pojedź do Zakopanego.Z jakiego powodu? Przekonaj się sam!

Polana Strążyska

Autor: Lukas Plewnia
Źródło: http://www.flickr.com
Zakopane – raj dla turystów
Zakopane to miasto położone w centralnej części powiatu tatrzańskiego. Sąsiaduje z Kościeliskiem, Poroninem a także z Bukowiną Tatrzańską. To, co powoduje, iż Zakopane jest fantastycznym miejscem na urlop, to bliskość gór.

Jeśli zafascynował Cię niniejszy tekst, to odwiedź odnośnik a tam czekają na Ciebie wiadomości warte zainteresowania. Zobacz je – będziesz niezwykle zadowolony.

To wyjątkowe miasto od południa otulają Tatry, z kolei od północy ogranicza je wzgórze Gubałówki. Musisz zdawać sobie sprawę, iż Zakopane jest najwyżej położonym miastem Polski!

Zakopane i na lato, i na zimę
Ze względu na swe położenie Zakopane jest fantastycznym miejscem na spędzanie wolnego czasu, zarówno w lecie, jak i w zimie. W lecie zakochasz się w niezwykłych pasmach zieleni, które rozpościerają się wkoło miasta. Jeśli lubisz długie wędrówki po górach, Zakopane będzie Twoim wymarzonym miejscem na urlop. A co jeśli nie lubisz górskich wypraw? Nic straconego! Zakopane, to idealne miejsce na wycieczki po mieście. Główną destynacją spacerowiczów są Krupówki oraz najstarsza ulica Kościeliska. Niebywałe są także: cmentarz na Pęksowym Brzyzku, zabytkowa Willa Koliba czy kaplica na Jaszczurówce. Zakopane nie zawiedzie Cię również w zimie. To miasto, jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, iż Zakopane gości co roku około 3 miliony turystów! To nieprawdopodobne. W zasadzie nie ma się czemu dziwić. Jeżeli wybierasz się na zimowe szaleństwo do zimowej stolicy Polski, znajdziesz tu liczne stoki, przeznaczone dla tych zaawansowanych, jak i początkujących narciarzy. Ponadto znajdziesz tu wyciągi, wypożyczalnie i serwis sprzętu. Jeżeli chcesz udoskonalić swe umiejętności narciarskie Zakopane to doskonale miejsce na realizację swoich zamierzeń. Z jakiego powodu? Ponieważ znajdziesz tu dużo szkół narciarskich. Na naukę jazdy istnieje parę patentów. Możesz wynająć instruktora na jazdę indywidualną. Możesz również uczestniczyć w zajęciach grupowych. Wszystko jest uzależnione od Twoich oczekiwań. Jednak Zakopane to nie tylko sport, to również wyśmienita kuchnia i unikalne knajpki i restauracje.
Nocleg w Zakopanem
Jeżeli wybieramy się do Zakopanego, musimy wcześniej znaleźć dobre miejsce na nocleg.
Na odszukanie noclegu mamy wiele sposobów. Możemy przykładowo wspomóc się Internetem wpisując apartamenty w Zakopanem (w przypadku chcemy mieszkać w sercu miasta). Jeśli marzy nam się bardziej ustronne miejsce możemy zatrzymać się w Kościelisku. W takiej sytuacji także możemy skorzystać z pomocy Internetu, wpisując, zgodnie z naszymi oczekiwaniami adres strony: . W jednej sekundzie przekonasz się, jak ogromny masz wybór w tym zakresie. Ogólnie, jeśli lubimy wygodne i komfortowe apartamenty Zakopane jest miejscem, w którym znajdziesz swoją wymarzoną bazę noclegową. Dobrze jest wypróbować parę miejsc i wybrać, to najlepsze.

Zakopane da Ci najlepsze wakacje!