Sporty wodne w Grecji

Pobyt w Grecji wiąże się głównie ze słońcem, piaszczystą plażą oraz morzem. Warto jednakże pamiętać, iż są w tym miejscu również prześliczne góry i kusząca obfitością przyroda, a przez to doskonałe warunki, by zażyć trochę ruchu. Na pewno wyjdzie nam to na dobre. Mogą być to górskie eskapady, ale także żeglowanie.

polecana strona

Autor: Jaume Escofet
Źródło: http://www.flickr.com
W całej Europie nie ma chyba lepszego miejsca do praktykowana sportów wodnych aniżeli Grecja, a zwłaszcza jej wyspiarska strefa. Idealna słoneczna aura, ciepłe oraz niczym niczym nie ograniczone wody z dogodnym dojściem do plaż a także silny północny wiatr – oto wspaniałe warunki dla każdego wielbiciela wodnego szaleństwa.

Największą renomą cieszą się kitesurfing oraz windsurfing.

Jeśli myślisz, że informacje w internecie nie są pełne, to przejdź do linku (https://activtour.pl/kierunek/indonezja/lembeh/), pod którym znajdziesz dokładne omówienia zagadnień – odsyłacz znajduje się tutaj.

Niektóre ośrodki na wyspach uczęszczane są tylko po to, ażeby rozpocząć w nich naukę czy szlifować swe umiejętności w tej dziedzinie. Najbardziej popularne szkoły mają siedziby na przylądku Prasonisi czy w miejscowości Vasiliki. Coraz to nagminniej możemy trafić do ośrodka prowadzonego przez Polaków uznawanych nawiasem mówiąc w Grecji za świetnych nauczycieli.

Aby rozpocząć przygodę z żeglowaniem, nie trzeba jednak jechać od razu do jednego z tych sławnych punktów. Starczy wyszukać cichą zatoczkę z delikatną bryzą od morza. Na pewno będzie można tam niedrogo pożyczyć sprzęt i skorzystać z kompetentnej rady – dowiedz się więcej.

Sprytnym pomysłem na urlop z przygodą wodną jest również oglądanie wysp dzięki czarterowi żaglówek. Daje on istotnie nie ograniczone opcje, uwarunkowane jedynie grubością portmonetki oraz naszymi biegłościami. Z wieloma firmami możemy umówić się na zdanie jachtu w zupełnie innym punkcie niż port zaokrętowania, to bardzo wygodne. Najlepsze warunki panują na wiosnę czy jesienią. Latem ceny są najwyższe, zaś intensywny jak też porywisty wiatr wymaga ogromnego doświadczenia.

Jeśli masz ochotę żeglować w Grecji nie czekaj, wpisz w przeglądarkę frazę: Grecja wczasy lub last minute all inclusive, a otrzymasz mnóstwo rezultatów!

Jeśli jednak żeglowanie (szkoła żeglarska) z rozmaitych przyczyn nie jest naszą domeną, można skorzystać z rejsu regionalnym promem których pływają tutaj setki. Będzie okazja na odbycie malowniczej eskapady oraz zobaczenia otwartego morza.