Sezon narciarski czas rozpocząć.

Styczeń wciąż trwa, jest to doskonały czas dla fanatyków zimowego szału. Stoki narciarskie w Zakopanem przeżywają prawdziwe oblężenie narciarzy. Nic w tym nadzwyczajnego, warunki bowiem na narciarskie wojaże są perfekcyjne.

Zakopane – stolica narciarskiego szału.

Wyprawy w góry

Źródło: http://www.citypictures.net/

Zakopane określane zimową stolicą Polski, jest drugim pod względem wielkości elementem Podhala. Położone w Rowie Podtatrzańskim u stóp Tatr na wysokości 750–1126 m n.p.m.. Rokrocznie na najbardziej znanej skoczni Zakopanego – Wielkiej Krokwi, organizowane są zawody o Puchar Świata w skokach narciarskich, miały miejsce tutaj także zawody w narciarstwie klasycznym.

Czego mogą spodziewać się narciarze?

Nie przesadzimy twierdząc, że w sezonie zimowym hasło Zakopane wyciągi Zakopane hotele 5 gwiazdkowe zakopanekie jest częściej wyszukiwane przez użytkowników sieci niż najsłynniejsze nazwy młodzieżowych zespołów czy imiona przystojnych celebrytów. Mieszkańcy posiadający kwatery czy pensjonaty w Zakopanem mogą spać spokojnie – prognozy pogody zapowiadająobfite opady, co gwarantuje ośnieżone stoki i zaludnione wyciągi narciarskie Zakopane, a co za tym idzie – sporo turystów.
Dla narciarzy przygotowano wiele stoków i tras narciarskich o zróżnicowanej trudności.

Jakie wyciągi narciarskie możemy znaleźć blisko Zakopanego?

Zakopane oferuje kompleksy narciarskie takie jak Harenda Zakopane, Witów ski czy Polana Szymoszkowa Zakopane. Miejsca te oferują wyciągi linowe, krzesełkowe i orczykowe.

Narty biegowe, biegówki

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Nie zapominajmy wybierając się na stoki narciarskie w Zakopanem o zachowaniu rozwagi i sprawdzaniu pogody. Zimowe sporty wymagają dobrego stanu zdrowia, przygotować się trzeba do nich dużo wcześniej, uprawiając sport w czasie całego roku i wzmacniając mięśnie. Nie należy także przeceniać swoich umiejętności, nasza pomyłka może zakończyć się niebezpiecznym złamaniem.

Jeżeli zainteresował Cię ten temat, to odsyłam do tego serwisu (https://www.calypso.com.pl/klub/calypso-fitness-suwalki/) – w tamtym miejscu odnajdziesz ciekawe dane, które są skrupulatnym opisem tego zagadnienia.

Każdy fan zimowych wojaży znajdzie w Zakopanem coś dla siebie. Dla tych którzy, nie chcą brać udziału w zimowym szaleństwie oraz szusować na łyżwach czy nartach, Zakopane oferuje inne atrakcje. Możemy spędzić przyjemnie czas w knajpkach i restauracjach, rozkoszując się grzanym winem i aromatyczną szarlotką, obserwując górskie widoki za oknem (po przejściu na stronę).