Rzeszów to coraz lepiej rozwijający się ośrodek miejski. Miasto z bogatą historią, z perspektywami na przyszłe lata

Rzeszów to jedno z ciekawszych miast Polski, leży na granicy dwóch dużych regionów. Jednym z nich jest Kotlina Sandomierska, następnym Pogórze Środkowobeskidzkie. Najważniejsza część Rzeszowa jest położona na Podgórzu Rzeszowskim, a kolejne części, to północny koniec miasteczka, który leży na Pradolinie Podkarpackiej i południowy teren miasta położony na Pogórzu Dynowskim.

Autor: Młyn Klekotki

Bliskie sąsiedztwo rzeki było wydarzeniem bardzo trudnym, a ciągnęło się to aż do momentu regulowania na początkach dziewiętnastego wieku. Bardzo mógł zmieniać się bieg jej koryta. Tego rodzaju stan rzeczy opisywał nawet Wilhelm Friedberg, w 1903 roku. Ponadto, miasto ograniczone było wieloma bagnami, na przykład osuszonym Żabnikiem. Miejsce leży na wysokości od 197 m n.p.m., na poziomie Staromiasta do 384 m n.p.m. (Budziwój).

Krzyżują się tu ważne szlaki komunikacyjne, od Drezno do Kijowa oraz z Białegostoku do Koszyc. To sprawia, że obejrzy to miasteczko wiele osób, czy to w trakcie podróży biznesowych, czy w celach turystycznych.Dzięki temu łatwo znaleźć hotel (spa w białowieży) w Rzeszowie , a jeżeli ktoś chciałby zrobić konferencję, to również nie będzie problemu z znalezieniem sali konferencyjnej – poczytaj.

Miasto ma międzynarodowy port lotniczy oraz Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny. Jest on nastawiony na przemysł nowych technologii, czyli koncentruje się na niezwykle rozwijającej się technicznie branży. Na terenie miasta znajduje sięrównież Specjalna Strefa Ekonomiczna o nazwie Rzeszów-Dworzysko. Są też dwie pozostałe Specjalne Strefy Ekonomiczne.

Dochodzisz do przekonania, że dobrze by było poszerzyć swą wiedzę na wyjaśniany tu temat? Wejdź więc na ten odnośnik i przeczytaj więcej na ten temat (https://www.propertyapart.com/luksusowe-apartamenty-wynajem).

W mieście możemy zacząć studia na dwóch ogromnych państwowych uczelniach, takich jak Uniwersytet Rzeszowski, na którym można studiować na jednym z dwunastu wydziałów.

Rzeszów

Autor: Kamil Świdrak
Źródło: http://www.flickr.com

działa też Politechnika Rzeszowska jak również kilka prywatnych uczelni policealnych, jaki Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, która jest jedną z większych niepublicznych uczelni w Polsce. W Rzeszowie są trzy konsulaty honorowe: Niemiec, Słowacji oraz Ukrainy. Co więcej, Rzeszów jest partnerem Unii Metropolii Polskich oraz Stowarzyszenia Eurocities, które zrzesza miasta z całej Europy.