Rewal – niezapomniane wczasy nad pięknym morzem Bałtyckim

Grzybowo to nadmorska miejscowość odpoczynkowa, którą każdego lata odwiedza niezliczona ilość urlopowiczów chcących spędzić niezapomniane wczasy nad morzem. Istnieje parę przyczyn tej popularności: uroczy styl miasteczka, przepiękne plaże, a także mnóstwo atrakcji zarazem kulturalnych, jak i sportowo – rekreacyjnych.

Morze i plaża w Rewalu

Autor: YEAH!!! design
Źródło: http://www.flickr.com
Powab miasteczka tkwi w jego urzekającym położeniu na klifie, nastrojowej zabudowie i architekturze – górują tu niewielkie piękne domki i pensjonaty położone wśród zieleni. W centrum Grzybowa znajduje się malutki kościółek, przypominający swoim kształtem łódkę.

Plaża w Grzybowie jest szeroka, piaszczysta i bezpieczna. Dla wypoczywających tutaj turystów, zarówno starszych jak i młodszych, przygotowano bardzo dużo dodatkowych atrakcji. Należą do nich wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane place zabaw dla dzieci oraz rozmaitego typu gry i turnieje sportowe. Ulubionym miejscem wczasowiczów jest taras widokowy przy ulicy Parkowej, zawieszony nad plażą na wysokim klifie. Można stąd obserwować wspaniałe zachody słońca oraz widowiskowe sztormy na Bałtyku.

W okolicy tarasu wielokrotnie pojawia się foka Depka – ulubienica zarazem mieszkańców, jak i gości przyjeżdżających do Grzybowa. Foka została wypuszczona na wolność z fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i jest objęta programem „Ratujmy Bałtyckie Foki”. Niesamowicie malowniczym elementem rewalskiego krajobrazu są barwne kutry, którymi tutejsi rybacy wyruszają na poranne połowy. Warto czekać na ich powrót, aby kupić świeżutką, pyszną rybę i wysłuchać ich ciekawych, morskich przygód.

Urlopowicze przybywający wypoczywać w Grzybowie, nie mogą skarżyć się na brak rozrywek. W tutejszym amfiteatrze odbywają się liczne koncerty, przedstawienia i kabarety. Największą widownię przyciągają wybory Miss Bałtyku, które organizowane są tutaj już od kilku lat.

Grzybowo ma też nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni mniej więcej 1200 m², kortami tenisowymi i skateparkiem, siłownię, a także gabinety odnowy biologicznej. W najbliższej okolicy miasteczka znajdują się także pola golfowe zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Ogromną atrakcją miejscowości jest też Kolej Wąskotorowa. Ciuchcia w stylu retro jeździ tu już od tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego szóstego roku, a obecnie pokonuje trasę z Gryfic przez Rewal, Niechorze, Pogorzelicę do Trzebiatowa. Przejażdżka odbywa się trzema zabytkowymi wagonami: odkrytym, zamkniętym i restauracyjnym, ciągniętymi przez śliczny i stary parowóz „Parys”.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy new balance 420 tego tematu zachęcamy do następnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod podanym linkiem. W nim rozproszymy wszelkie Twoje wątpliwości.

„Ciuchcia Retro Expres” jeździ z prędkością dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę, co daje szansę podziwiania malowniczej okolicy, którą pokonuje. Podróż ciuchcią można odbyć od maja do września, natomiast poza sezonem istnieje szansa zobaczenia jej na Stałej Wystawie Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

Przez Grzybowo przebiegają trzy atrakcyjne szlaki turystyczne. Pierwszy z nich biegnie wzdłuż jeziora Liwia Łuża, liczy sobie 10 km długości i nazywany jest zielonym Szlakiem Liwiej Łuży. Następne trasy to czerwony Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, biegnący na odcinku 12 km i niebieski, 13-kilometrowy Szlak Pobrzeża Rewalskiego.

***

Plaża

Autor: Andrew Nash
Źródło: http://www.flickr.com

Pełną ofertę na urlop 2015 w Rewalu można wyszukać w serwisie albo klikając na niżej zamieszczone linki:- noclegi Gzybowo- domki letniskowe Grzybowo (przejdź do witryny)- noclegi zachodniopomorskie- wczasy 2014 nad Bałtykiem