Przyswajanie egzotycznych języków innych krajów? Czemu nie!

Nauka nowych języków to mądra inwestycja na przyszłość. No tak, wiadomo, że należy mówić po angielsku, bez tego dziś się nie da, lecz jaki język poza językiem angielskim warto znać? Typów jest bardzo dużo. Zasada jest następująca, że najlepiej znać dwa języki: jeden, który dużo ludzi na świecie zna, drugi zaś jakiś nieznany, może egzotyczny, który sprawi, że potencjalny pracodawca postawi nam duży plus, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co zniweluje naszą potencjalną konkurencję.

Słowniki języków obcych

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli wobec tego poszukujesz języka, którego prawie nikt nie zna, to może język bengalski. Nauka języka bengalskiego (egzotyczny bengalski) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, co prawda łatwo dostępna, jednakże prowadząc intensywniejsze poszukiwania można znaleźć to, czego się szuka. Dobrze znać porządnie język angielski, ponieważ wiele materiałów do nauki egzotycznych, nieznanych języków jest osiągalne tylko w języku angielskim. Tak jest też z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.

A może odrobinę łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to też ciężka kategoria wagowa.

Podoba Ci się nasz tekst? Zatem na pewno masz zamiar przeglądnąć więcej. Jeżeli tak, to kliknij w ten link i kliknij po źródło. Powodzenia!

Nauka tego języka nie jest łatwa, jednakże dostępne na rynku słowniki czynią naukę języka arabskiego (nauka języka arabskiego) łatwiejszą. Choć to bardzo odległy kulturowo obszar i rzadki język to trzeba przyznać, że arabski świat odgrywa coraz istotniejszą rolę na międzynarodowej arenie, czego wyrazem jest także wzrastające zainteresowanie tym językiem.

Schodzimy piętro niżej, pozostając dalej w lesie językowego poznania. Przed Państwem język armeński. Obawiam się, iż na ten język decyduje się bardzo mało osób, i w sumie nie ma co się dziwić, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. Nie odgrywa znaczącej roli w układzie polityczno-gospodarczym świata, jednakże nauka tak egzotycznych języków popłaca tym, że nie ma na przykład w naszym kraju zbyt wielu tłumaczy z armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy.

Pragniesz chłonąć dalej wciągającą treść? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj przeglądanie na następnej stronie.

Nauka języka armeńskiego to raczej na rozpoczęcie słowniki, no chyba, że spróbujemy uczyć się ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najprościej – język bułgarski. Podobny do rosyjskiego, ale mało powszechny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj niezbyt odległy. Nauka języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki napisane w języku polskim.