Poznań – wyjątkowe miejsce, w którym trzeba zostać na kilka dni

Podróżując po świecie, odwiedzamy kolejne stolice oraz nieduże miasteczka, które nas zachwycą, przeniosą w czasie albo pozwolą na moment oderwać się od codzienności. Jednocześnie zapominamy jak dużo do zaproponowania mają polskie miasta. Jednym z nich jest Poznań, gdzie interesująca zabudowa przeplata z uspokajającą przyrodą.

luksusowy hotel

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim pojedziemy do stolicy województwa wielkopolskiego warto wcześniej się przyszykować, sprawdzić najbardziej interesujące miejsca, zaplanować trasę oglądania oraz zarezerwować nocleg. Kiedy chodzi o hotele Poznań dysponuje bogatą bazą, dzięki czemu bez trudności uda się odnaleźć idealny pokój na jedną bądź kilka nocy. W zależności od oczekiwań turystów można wybrać hotel http://www.deluxetravelclub.pl/ekskluzywne-i-luksusowe-hotele/ klasyczny, jedno- lub kilkugwiazdkowy, a dla ceniących wygodę jeden z nowoczesnych hoteli butikowych.

Osoby, które chcą przy okazji odpocząć mogą poszukać noclegu, oferującego dodatkowo usługi SPA. Jeśli pragniemy być w środku wydarzeń zarezerwujmy hotel w okolicy Starego Rynku. Warto pamiętać o wariancie B&B, zwłaszcza gdy preferujecie spożyć śniadanie chwilę po przebudzeniu. Zarezerwowanie odpowiedniego noclegu ułatwi nam Internet. Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej sformułowania „hotel Poznań” albo „hotele Poznań” otrzymamy znaczą listę, przy pomocy której zdecydowanie znajdziemy najlepszą możliwość – sprawdź Gdy wybierzemy już hotel Poznań wraz ze swoimi widokami stoi przed nami otworem. Od czego więc rozpocząć zwiedzanie?

Nie powinniśmy ominąć Starego Rynku z kolorowymi, różnorodnymi kamieniczkami. Zobaczymy tam nie tylko wspaniałą architekturę, ale też majestatyczny renesansowy Ratusz, na którym dzień w dzień o 12 w południe ujrzymy popularne, poznańskie koziołki. Atmosfera Rynku nie tylko służy przechadzkom, ale również zjedzeniu posiłku w jednej z wielu zlokalizowanych tam restauracji, a wieczorem spędzeniu sympatycznego czasu przy pozytywnej muzyce.

łóżka hotelowe

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com
Najstarszy zabytek Poznania, czyli katedra na Ostrowie Tumskim bez wątpienia nie zawiedzie zwolenników świątyń. Równie jak Fara, w której odbywają się niezwykłe koncerty organowe. W stolicy wielkopolski znajdziemy również Zamek Królewski i Zamek Cesarski – piękne budynki, które górują nad otaczającą je współczesną architekturą. Do odprężenia zachęcają zaś Park Botaniczny, ZOO, Palmiarnia i Malta – wspaniały teren rekreacyjny z jeziorem.