Popularne urządzenia do treningu w domu

O ile postanowiłeś dbać o formę i regularnie chodzisz na siłownię, z pewnością drażni cię tam kilka rzeczy. Zazwyczaj sala jest zatłoczona i uczęszczający przetrzymują hantle, przez co musisz czekać sporo na swoją kolej. Czasem na siłowni brakuje urzędzeń, takich jak np. orbiterek, przez co nie można wykonywać konkretnych ćwiczeń.

Autor: Sport-shop.pl

Zwykle menager siłowni puszcza ćwiczącym telewizję muzyczną, co każdemu, kto wykazuje nieco gustu muzycznego będzie zakłócać skupienie i skłaniać do noszenia odtwarzacza mp3. Dodatkowo niektóre siłownie posiadają spore ceny, więc miesiące częstych treningów umieją wiele kosztować.

Lekiem na te wymienione kłopoty może być stworzenie prywatnej siłowni w domu. Jeśli rozporządzasz odpowiednią powierzchnią oraz kasą, możesz zapomnieć o zatłoczonej sali i komfortowo podnosić ciężary w domu Przedstawiamy parę urządzeń, które trzeba zakupić:

Autor: iStock.com

– bieżnie (niedrogie bieżnie elektryczne) – bardzo praktyczna rzecz, kiedy na dworze mrozy i śniegi, a ty obawiasz się kataru, a jednocześnie pragniesz zrzucać kilogramy. Trzeba zdobyć bieżnię, która ma wiele ciekawych funkcji, takich jak np. pozorowanie biegu pod górę. W ten sposób poczujesz się, jakbyś trenował na dworze.

Jeżeli po przeczytaniu opisywanego problemu, będziesz posiadać chęć na więcej danych, to kliknij i zobacz, jakiego rodzaju porządne informacje posiada ten artykuł.

Wiele funkcji może również ułatwić wykonywanie cieżkich treningów anaerobowych, takich jak biegi interwałowe.

– innym pomysłem na trening może być rower stojaki rowerowe od producenta stacjonarny (rowerki treningowe). O ile latem trenujesz kolarstwo, kupno roweru treningowego do mieszkania jest nieodzowne, by podtrzymać wytrzymałość

.

– treningowa ławeczka. Idealne w treningu siłowym są bezdyskusyjnie serie na wolnych obciążeniach, dlatego nabytkiem obowiązkowym staje się ławeczka ze stojakami oraz sztanga z ciężarami.

– sztangielki} – kolejna obowiązkowa rzecz w prywatnej siłowni, niezbędne do trenowania mięśni. Polecamy odmiany do własnoręcznie skręcania.

– drążek – możesz zainstalować go nad progiem. Niezbędny element do efektywnego stymulowania mięśni pleców.

Źródło: