Często odwiedzane atrakcje Europy Południowej

Miasto niezwykłe, które przypomina baśniową krainę? To oczywiście Barcelona.
Odnajdziemy tam zakątki, w których można się absolutnie zakochać spędzając wyjątkowe chwile.

Zabytki Barcelony to nie tylko masowo wybierane przez turystów miejsca. To także zapierające dech w piersiach, utrzymane w porządku, szerokie, piaszczyste plaże,

barcelona

Autor: Athena Lao
Źródło: http://www.flickr.com

ciągnące się kilometrami trotuary i co najważniejsze: ludzie. To dzięki nim przechadzając się ulicą Paseo de Gracia uśmiech nie schodzi nam z twarzy. Ulica ta, to jedna z bardziej wyjątkowych ulic Barcelony. Znajdują się przy niej dwa najbardziej cieszące się popularnością budowle zaprojektowane przez Antonio Gaudiego.

Przeczytaj także szczegóły w linku (https://pensjonaty-bieszczady.pl/nasze-pensjonaty/borsuczyna), na pewno uznasz, że naprawdę warto było je poznać. Nie zwlekaj więc i kliknij tutaj!

Pierwszy to Casa Batllo, dom oddany Gaudiemu do przeróbki. Wielki artysta zapragnął oddać cząstkę siebie i zamienił zwykłą kamienicę w bardzo oryginalną mieszankę kształtów, światła i feerii barw. Nieopodal zobaczymy dom pod nazwą Casa Mila, który miał być odpowiedzią Gaudiego na brak interesujących budynków w mieście. Niestety przez popadnięcie w konflikt z inwestorem finał budowy nigdy nie miał miejsca, jednak nie przeszkadza to, by owa realizacja została okrzyknięta najbardziej udanym dziełem tego artysty.

Następnie udajemy się obejrzeć najbardziej okazałą z jego wizji.

Jeżeli szukasz dodatkowych danych na opisywany w tym miejscu temat, to z pewnością odnajdziesz więcej pod linkiem.

To Sagrada Familia. Bazylika, która od ponad stu lat jest nieukończona. Jeden rzut oka na świątynię wystarczy, żeby stwierdzić iż jest to przedsięwzięcie niezwykle odważne i oryginalne . Barrio Gotico, czyli Dzielnica Gotycka to średniowieczne centrum Barcelony,serpentyna ciasnych hiszpańskich uliczek, z tysiącami kawiarni i cukierni to przede wszystkim wymarzone miejsce na sjestę. Barcelona i Rzym to dla wielu z nas najbardziej urokliwe miasta w Europie. Co więcej, także nazwy zabytków mają ze sobą powiązane. Otóż w Rzymie w pobliżu Palazzo Ambasciata di Spagna, miała miejsce dawniej siedziba hiszpańskiej misji dyplomatycznej, więc schody znajdujące się obok nazwano hiszpańskimi. Od wieluset lat Schody Hiszpańskie są miejscem spotkań turystów i mieszkańców.