Często odwiedzane atrakcje Europy Południowej

Miasto niezwykłe, które przypomina baśniową krainę? To oczywiście Barcelona.
Odnajdziemy tam zakątki, w których można się absolutnie zakochać spędzając wyjątkowe chwile.

Zabytki Barcelony to nie tylko masowo wybierane przez turystów miejsca. To także zapierające dech w piersiach, utrzymane w porządku, szerokie, piaszczyste plaże,

barcelona

Autor: Athena Lao
Źródło: http://www.flickr.com

ciągnące się kilometrami trotuary i co najważniejsze: ludzie. To dzięki nim przechadzając się ulicą Paseo de Gracia uśmiech nie schodzi nam z twarzy. Ulica ta, to jedna z bardziej wyjątkowych ulic Barcelony. Znajdują się przy niej dwa najbardziej cieszące się popularnością budowle zaprojektowane przez Antonio Gaudiego. Pierwszy to Casa Batllo, dom oddany Gaudiemu do przeróbki. Wielki artysta zapragnął oddać cząstkę siebie i zamienił zwykłą kamienicę w bardzo oryginalną mieszankę kształtów, światła i feerii barw. Nieopodal zobaczymy dom pod nazwą Casa Mila, który miał być odpowiedzią Gaudiego na brak interesujących budynków w mieście. Niestety przez popadnięcie w konflikt z inwestorem finał budowy nigdy nie miał miejsca, jednak nie przeszkadza to, by owa realizacja została okrzyknięta najbardziej udanym dziełem tego artysty.

Następnie udajemy się obejrzeć najbardziej okazałą z jego wizji. To Sagrada Familia.

Już teraz kliknij ten odnośnik i zweryfikuj u źródła (http://www.solon.com.pl/polow-dorsza-kolobrzeg.html), żeby mieć absolutną gwarancję, że jakiekolwiek wiadomości zdobywane na takiej stronie są wiarygodne.

Bazylika, która od ponad stu lat jest nieukończona. Jeden rzut oka na świątynię wystarczy, żeby stwierdzić iż jest to przedsięwzięcie niezwykle odważne i oryginalne . Barrio Gotico, czyli Dzielnica Gotycka to średniowieczne centrum Barcelony,serpentyna ciasnych hiszpańskich uliczek, z tysiącami kawiarni i cukierni to przede wszystkim wymarzone miejsce na sjestę. Barcelona i Rzym to dla wielu z nas najbardziej urokliwe miasta w Europie. Co więcej, także nazwy zabytków mają ze sobą powiązane. Otóż w Rzymie w pobliżu Palazzo Ambasciata di Spagna, miała miejsce dawniej siedziba hiszpańskiej misji dyplomatycznej, więc schody znajdujące się obok nazwano hiszpańskimi. Od wieluset lat Schody Hiszpańskie są miejscem spotkań turystów i mieszkańców.