Południowa Polska wita – najlepsze hotele

Jeśli trzeba by było wymienić najlepszy dla wczasowiczów w wakacje rejon naszego kraju, na pewno dobrą pozycję zdobyłaby Małopolska. W zasadzie trudno wyliczyć wszystkie atrakcje turystyczne, które można ujrzeć w tym pięknym zakątku naszej ojczyzny, z tego powodu w tym tekście zaprezentujemy 2 idealne do zobaczenia miasta. Na pierwszy ogień idzie dawna stolica kraju, jedno z najstarszych i najbardziej fascynujących miast w kraju.

Kraków

Kraków to niesamowite miejsce, to widzi każdy, kto choć raz tam przyjedzie. Serce Małopolski posiada wyjątkową atmosferę, która emanuje każdego dnia. W Krakowie można spotkać całą masę zabytków.

Zainteresowany tematem? Czytaj o tym znacznie więcej. Dlatego użyj adresu (spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-krakow), jaki przekieruje Cię na stronę. Zapraszamy!

Najsłynniejszym punktem jest oczywiście Wawel, monumentalna siedziba władców Polski. Jest to zespół budowli, które warto dogłębnie zwiedzić, ponieważ są to najważniejsze miejsca dla Polaków. Obowiązkowym punkt jest obejście katedry wawelskiej, w której kryptach leżą wybitni Polacy. W kryptach leżą między innymi Kościuszko oraz marszałek Józef Piłsudski. Po opuszczeniu krypty katedry powinno się wejść na wspaniałą wieżę, z której czaruje cudowna panorama miasta. W wieży jest słynny dzwon Zygmunt, który bije tylko przy najważniejszych chwilach. Innym miejscem do obejrzenia w stolicy Małopolski jest dawna dzielnica Żydów krakowskich – Kazimierz. Wygłodzeni zwiedzający powinni zajść do klimatycznych restauracji, a znużeni odnajdą tu ekskluzywne apartamenty w Krakowie.

zakopane

Źródło: www.morguefile.com

Następną miejscowością w rejonie, którą należy opisać, jest Zakopane.

Jeśli przedstawiony tekst zabrał Cię w niepoznany rejon wiedzy, to dobrze się składa, ponieważ masz możliwość poznać pozostałe informacje tutaj (https://www.pensjonaty-bieszczady.pl/) – wejdź na ten link i poczytaj więcej.

To idealny punkt na dni wolnę zimową porą, bo jest tam wtedy mnóstwo wyciągów narciarskich. Wielbiciele skoków powinni wspiąć się na robiącą wrażenie Wielką Krokiew. Zakopane to dobra baza podróżnicza dla tych turystów, którzy kochają mozolne wędrówki po szlakach. Warto wybrać mniej popularne trasy górskie, gdyż słynne trasy są często strasznie zatłoczone przyjezdnymi, co może zrujnować wszelką radość z włóczęgi.