Polskie Tatry zawsze w modzie

zakopane

Źródło: www.morguefile.com

Polska jest naprawdę pięknym krajem. Nie uważają tak jedynie jej dumni mieszkańcy, ale obiektywni turyści z zagranicy (do choćby popularnej ostatnio Białki co patrząc na zdjęcia choćby tutaj: nie dziwi). My, Polacy, mamy parę klejnotów. Jednym ze skarbów narodowych są widowiskowe Tatry.

Polskie góry to cudowne miejsce na spędzenie wolnego czasu. Za mało tu miejsca, by wymienić wszystkie atrakcje, jakie czekają na turystów w Tatrach. Coś w sam raz dla siebie mają tu wielbiciele wspinaczki wysokogórskiej – wspaniałym szczytem są Rysy, a także słowacki Gerlach. Fani adrenaliny z pewnością polubią najbardziej niebezpieczny szlak w Tatrach – trasę na Orlą Perć. Miłośnikom cichego wypoczynku z pewnością spodoba się perspektywa miłych spacerów Krupówkami oraz słuchania zjawiskowych koncertów miejscowych muzyków. Warto też skosztować pysznych specjałów kuchni miejscowej i zakupić ciepłe kurtki z oryginalnej wełny.

Czy taka tematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę, która dotyczy omawianej sprawy, zatem niewątpliwie także Cię zaintryguje.

Jeżeli preferujesz ekskluzywne warunki pobytowe, z pewnością zainteresują cię niedrogie apartamenty w Zakopanem, oferowane przez popularne hotele. Gdy do wyszukiwarki wstawisz hasło „apartamenty w Zakopanem”, poznasz aktualne wiadomości na ich temat – adresy hoteli, ceny pobytu oraz kwestionariusze rezerwacyjne.

Jeśli nie odpowiada ci głośna atmosfera stolicy Tatr i chcesz wypocząć w miejscowości fajnej, lecz sporo zaciszniejszej, celem twoich podróży musi być Białka Tatrzańska. Ta mała podhalańska wieś ma sporo interesujących atrakcji. Wielbiciele starych budowli znajdą tu przepiękny kościółek św. Szymona i Judy, skonstruowany ponad 300 lat temu. Zwolennicy szusowania będą się cudownie bawić w jednym z 4 dużych ośrodków narciarskich, które posiadają czynne wyciągi. Osoby, które preferują inne aktywności, dostają tu dobre miejsca na ekstremalne spływy kajakowe. Dla gości dostępny jest miły basen z wodą ze źródeł termalnych. I wszystko to tak blisko – Białka Tatrzańska leży jedynie 21 kilometrów od Zakopanego!

Źródło: Eholiday.pl