Objeżdżając okolice Kaszub, warto zwiedzić zabytkową Kościerzynę i zrelaksować się nad kaszubskim morzem

Podróżujący w celach krajoznawczych zajeżdżający w okolice Kaszub, często szukają interesujących miejsc, które mogą być odpowiednim miejscem letnich wakacji. Jeśli mamy chęć na spokojne żeglowanie albo jesteśmy zapalonymi płetwonurkami to urlop będziemy mogli zaliczyć do pomyślnych jeśli zdecydujemy się na pobyt w samym sercu Kaszub nad jednym z większych i urokliwych jezior w kraju – Wielką Wodą.

nasza propozycja

Autor: Waldemar Jan
Źródło: http://www.flickr.com

Szerzawa jest także obligatoryjnym punktem dla kajakarzy przepływających znanym szlakiem rzeki Wdy. Nad kaszubskim morzem noclegi odszukamy bez trudu – baza ich jest bardzo dobrze rozwinięta. W ofercie dla urlopowiczów są pokoje luksusowe, domki oraz miejsca na polach namiotowych. Wieczorem można przyjemnie spędzić czas słuchając szant. Stąd nieopodal znajduje się wieża widokowa, z której można zachwycać się przepiękny widok na kaszubskie morze. W tym miejscu interesujące oferty: .

Wdzydze na Kaszubach zawdzięcza sławę pierwszemu w kraju muzeum na wolnym powietrzu – Kaszubskiemu Parkowi Etnograficznemu, które określono skansenem.

Kliknij ten odnośnik i zobacz więcej kask rowerowy uvex dokładniejszych informacji dotyczących podnoszonego tu tekstu. Z pewnością jest on bardzo ekscytujący.

Dla amatorów przeszłości dobrą okazją będzie przejażdżka do kościerzyńskiego rynku. Rynek kościerski jest pięknym zabytkiem, którego plan przestrzenny pochodzący z końca XIV wieku, dotrwał wraz z kościerskim deptakiem do dziś. Plac z ratuszem i teren wokół rynku sprawiają, że miasto ma własny niecodzienny, dziejowy charakter.

W czasie wakacyjnych wieczorów, dzięki czynnym do późnych godzin kawiarenek, restauracji oraz letnich ogródków historycznych, plac tętni życiem.

Po więcej info serdecznie zapraszam na (http://mlynska12.pl/) tęstronę internetową. Nie wahaj się – poszerz wiedzę na temat omówiony w artykule.

Charakterystyczną grupą wycieczkowiczów odwiedzających chętnie miasto stanowią motocykliści, dla których Kościerzyna jest obligatoryjnym punktem podczas podróżowania po województwie pomorskim. Z Kościerzyny jest blisko do Borów Tucholskich, parku narodowego który jest ogromną atrakcją wypoczynkową, ze względu na rosnące w nim rzadkie osobliwości przyrody oraz raj dla kochających zbierać grzyby.

Pokój hotelowy

Autor: Schezar
Źródło: http://www.flickr.com

Noclegi Kościerzyna i pobliże Kościerzyny to pokaźna oferta od zakwaterowania w centrum Kościerzyny, aż po spanie z wyżywieniem, w pobliżu Kościerzyny. Do wyboru odwiedzających są także apartamenty, domki oraz miejsca na polach namiotowych.